Anasayfa » Genel » Sim kart değiştirme Vodafone | Turkcell | Avea

Sim kart değiştirme Vodafone | Turkcell | Avea

Sim kart değiştirme nasıl yapılır?

Sim kart değiştirme, müşterisi olduğunuz mobil opeartör tarafından yapılmaktadır. Sim kart değişikliği çeşitli sebeplerden yapılabilir. Sim kartınızı kaybettiyseniz yada yeni aldığınız cihaza uygun olan sim kart tipi (Nano, Mikro ve Normal) sim kart için sim kart değişikliği yapılabilmektedir. Piyasada bulunan çeşitli marka ve modellere ait mobil cihazlar, farklı tipte sim kart kullanabilmektedir, her ne kadar sim kartlar gerek kesme işlemi yada çeşitli aparatlar yardımı ile cihazlara uygun hale getirilebilir olsada, en uygun ve sağlıklı yol, cihaza uygun olan sim kartı bağlı olduğunuz mobil operatörünüzden almaktır.

sim-kart-değiştirme

Şuanda Türkiyede faaliyet gösteren 3 mobil operatör, Sim kart değiştirme işlemini farklı şekillerde yapmaktadırlar. Avea, Vodafone ve Turkcell için sim kart değiştirme işlemi nasıl yapılır aşağıda anlatılmaktadır.

Avea Sim kart değiştirme işlemi

SIM kart değişikliği işlemini kimlik belgesi ile herhangi bir AİM’e giderek yapabilirsiniz. SIM kartınız eğer kendiliğinden bozuldu ise SIM kartınızı yanınızda bulundurmanız ve AIM’e teslim etmeniz gerekmektedir.

Turkcell Sim kart değiştirme işlemi

Turkcell.com.tr’den hesabınıza giriş yapın. Menüden “Hesabım” kategorisini tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden “Ayarlarım” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada hat ayarlarınızla ilgili yapabileceğiniz işlemleri görürsünüz. Buradan sayfayı aşağı kaydırarak “Sim Kart Değişikliği” seçeneğinin yanında yer alan “Ön Başvuru” butonunu tıklayın.

Önünüze gelen ekranda telefonunuzun markasını ve modelini belirleyin. Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak “Değişim Nedeni ve Teslimat Tarihi” seçeneklerini belirleyin. Telefon Numarası, Alıcı ve Teslimat Adresi bilgilerini kontrol edin. Eksik veya hatalı bilgileri “Değiştir” linkine t​ıklayarak güncelleyebilirsiniz​. Belirtilen alanları doldurduktan sonra alt bölümde yer alan “Kaydet” butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.​​

Vodafone Sim kart değiştirme işlemi

Herhangi bir nedenle SIM kartınızı değiştirmek/yenilemek durumunda kaldıysanız size en yakın Vodafone Cep Merkezi’ne uğrayarak telefon numaranızı değiştirmeden yedek SIM kartınızı alabilirsiniz

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!