MobilShift

7000 e Mesaj Atamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür

15.09.2017
1.848

Vodafone 7000 e mesaj atamıyorum, 7000’e mesaj gitmiyor ya da gönderemiyorum diyorsanız cevabı burada

7000 e Mesaj Atamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür

Vodafone 7000 e mesaj gitmiyor, gönderemiyorum, 7000 e mesaj göndermeyi yanlışlıkla engelledim ne yapmam lazım? Vodafone yanımda şifre alma 7000 e mesaj gitmiyor çözümü nedir?  s yazıp 7000 e gönderince ne oluyor? gibi sorularınızın cevaplarını ayrıntılı bir şekilde vereceğiz.

Vodafone kullanıcılarının online işlemler yapabilmesi için, telefon numaraları ile birlikte giriş şifresine sahip olmaları gerekmektedir.

Vodafone 7000’e mesaj gitmiyor sorunu yaşıyor ve 4 haneli kısa numaralara mesaj atamıyorsanız bu sorunun nedenleri ve olası çözümleri hakkında bir yazı hazırladık.

7000 e neden mesaj gönderemiyorum

“Vodafone Online Self Servisi”  müşterileri için bir çok hizmetten online olarak yararlanabilmesi için hazırlanmış bir hizmettir.

Bu hizmetten Vodafone kullanıcıları yararlanır. Hizmetten yararlanabilmek için kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açın. Kullanıcı adı telefon numaranızdır, şifreniz ise tek kullanımlı bir şifre olacak. Şifrenizi S yazarak 7000’e bir mesaj atarak alın. Cihazınızda kısa mesajlara girerek S yazın ve 7000’e gönderin şifreniz telefonunuza gönderilecektir. Eğer bu işlemi yaptıysanız yani SMS gönderildi ise şifreniz SMS olarak size gelecek.

Vodafone kullanıcıların yaşadıkları sorunlardan bir tanesi de 7000’e mesaj atamama sorunudur. Birçok Vodafone kullanıcısı bu sorunları yaşıyor. Bu sebeple “Vodafone Online Self Servis” hizmetine giriş yapamıyorlar.

Huawei, Samsung j7 prime veya Samsung markalı telefonlardan fark etmez. Herhangi bir nedenle Vodafone 7000′ e mesaj atamıyor olabilirsiniz.

Şimdi Vodafone 7000’e mesaj atamamalarının sebepleri ve olası çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız.

Vodafone 7000’e mesaj Atamama Sorunu ve Çözümü

Öncelikle şifre almak için bile olsa bir SMS gönderebilmek için hattınızda mutlaka bir SMS paketi veya SMS ücreti kadar bakiye bulunmalıdır. Hediye SMS’leri burada kullanamayabilirsiniz, bu durumu göz önüne almanızı tavsiye ederiz. Hattınızın bakiyesi kontrol ettikten sonra aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

SMS göndermek için gerekli bakiye veya TL’nizin olması gereklidir.

vodsfone 7000'e mesaj gitmiyor

SMS kutunuzun Kapasitesini Kontrol Edin

Bu sorunun kaynağı, mesaj kutusunun dolu olması olabilir. Eğer gelen veya giden kutunuz kapasitesi dolmuş ise, yeni bir mesaj atmanıza müsaade etmiyor olabilir. Bu durumda Vodafone 7000’e mesaj gönderme başarısız olacaktır.

Mesaj kutusunda ki gereksiz mesajları silmeyi deneyin.

Yönlendirmeyi İptal Edin

Cep telefonunuzda arama bölümünde ##002# tuşlarına basarak arama tuşuna basın ve ardından telefonu açıp kapayın. Bu durumda bir yönlendirme varsa, iptal edilecektir ve bununla alakalı bir problem varsa çözülecektir.

7000 e mesaj göndermeyi yanlışlıkla engelledim ne yapmam lazım?

Diğer bir ayar ise, Mesajlara izin vermektir, bir sebeple, 7000 e mesaj göndermeyi yanlışlıkla engellemiş olabilirsiniz. Bir mesaj gönderirken, cihazlarda ücretlendirme yapılacağı yönünde bir uyarı çıkmakta ve buna “İzin verme” seçeneği bulunmaktadır. Bu durumda, bu numaraya mesaj gönderme her zaman engellenecektir.  Böyle bir engelleme durumu varsa kontrol edin ve varsa engeli kaldırın. Bu izni Mesaj, SMS ayarlarından yapabilirsiniz.

vodafone mesaj atamıyorum sorunu

  • Bu işlem için Android cihazlarda şu şekilde yapılır.
  • Ayarlar > Uygulamalar >Tümü > Mesajlaşma
  • Ayar bölümünde alt bölümde yer alan, “İzinler” bölümüne gelin, burada  “Premium SMS Gönder” bölümündeki, “Asla izin verme” ayarını  “Sor” veya “Her zaman izin ver” durumuna getirin muhtemelen sorununuz çözülecektir.

Farklı Numara veya cihazda deneyin

Başka bir numaraya mesaj atmayı deneyin. Vodafone 7000’e mesaj göndermede yaşadığınız sıkıntıyı tespit etmek için, farklı bir numaraya mesaj atmayı deneyebilirsiniz. Eğer farklı bir numaraya kısa mesaj atabiliyorsanız, o zaman sorununuzun kaynağı sadece 7000 numaralı servise mesaj atma işleminde gerçekleşiyordur.

Sim Kartınızı Başka Bir Telefona Takın

Eğer sorununuz devam ediyorsa, Sim Kart’ını farklı bir telefon üzerinde takarak, SMS atmayı deneyin. Problem telefonda ve ayarlarda değilse, Sim kart ya da hat üzerinde olabilir. Eğer farklı bir cihazda SMS gönderme gerçekleşiyorsa, o zaman Sim Kartınızın SMS ayarları ile Vodafone müşteri temsilcisini arayarak Mesaj gönderme ayarlarını kontrol ederek sorunu çözebilirsiniz.

Telefonunuzda data hattının SMS gönderme özelliği kapalı olabilir, bu durumda bu sorun yaşanabilmektedir, böyle bir sorunun çözümü için müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Müşteri Temsilcisine Bağlanın

Vodafone müşteri hizmetleri yetkilisini arayarak sorununuzu çözmektir. 542 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetleri yetkilisine durumu aktararak 7000’e mesaj gönderemediğinizi belirtin ve sorunun çözülmesini talep ediniz.

Vodafone müşteri hizmetlerine direkt olarak beklemeden bağlanmak için, daha önce yazmış olduğumuz yazıyı okuyarak daha hızlı bir şekilde Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

http://www.mobilweb.net/vodafone-musteri-hizmetlerine-direkt-baglanma/

Vodafone Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

https://www.mobilshift.com/vodafone-musteri-temsilcisine-direk-baglanma-2017/

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayse dedi ki:

    Benim telefonum lg k10 lakin bende izin ver yok sms ayarlarimda acik musteri hizmetlerinide aradim ama hala olmadi gonderemiyorm mesaj ##002# bu islemide yaptm hala messaj gitmiyo ne yapabilirim

  2. mucahit dedi ki:

    mesaj atmiyorum

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.