MobilShift

İstenmeyen SMS ve Aranmaları Engelleme

İstenmeyen SMS ve Aranmaları Engelleme

Bugün sizlere günümüzde herkesin sık sık şikayetçi olduğu hatta bazı firmalar tarafından tacize varan şekilde umarsızca gelen aramalardan ve SMS lerden nasıl kurtulacağız bunu anlatacağım.

Öncelikli olarak şunu belirmek isterim ki bu yazıda sizin daha önce bir şekilde ürün alırken sitelerine üye olurken evet dediğiniz güya aramalarına ve SMS atmalarına izin verdiğiniz firmaların sizi nasıl arayamayacakları ve nasıl SMS atamayacaklarını anlatacağım.

İstenmeyen aramalardan ve SMS lerden İYS ile kurtulabilirsiniz.

İleti Yönetim Sistemi Nedir ?

İleti yönetim sistemi bir çeşit izin yönetim sistemidir daha önceden mail atmasına aramasına ve sms atmasına izin verdiğimiz firmaların bu izinlerini kaldırmamıza yada daha önce engellediğimiz firmaların yeniden bize ulaşabilmesine olanak sağlayan bir platformdur. 

İYS ye neden girebilirim ? 

https://iys.org.tr/  adresinden girebileceğiz İleti Yönetim sistemine  Eposta ile cep telefonunuz ile yada E-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizden iletileriniz yönetmek istediğiniz aracı eklemenizi isteyecek mail adresi veya cep telefonunuzu yazıp onay kodu ile doğruladıktan sonra buradan dilediğiniz izinleri kaldırıp “ret” yapabilirsiniz. İşte bu kadar basit. Artık istenmeyen numaralar kabusunuz değil.

Yazıda biraz üstünden geçerek anlattım ancak yinede yapamayan arkadaşlarımız olursa videolu olarak anlattığım video Mobilshift youtube kanalında olacak. Buradan kanalımıza abone olabilir bu tarz nasıl yapılır videolarına erişebilirsiniz. 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.