MobilShift

İnstagram Sessize Alanları Görme

27.03.2019
1.105
İnstagram Sessize Alanları Görme

İnstagram Beni Kim Sessize Aldı?

İnstagram’ın yeni getirdiği bu özellikten daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik, sessize almak nedir ve neden yapılır isimli konuları merak ediyorsanız aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Bir çok kullanıcı İnstagram’ın bu yeni özelliği olan sessize alma özelliğini oldukça sevdi ama bu özellik bazı kullanıcılar için de bazı sorunları beraberinde getirdi. Bu sorunlar neler peki?

İnstagram’da kullanıcılar görmek istemediği paylaşımlar için paylaşımları yapanları takip etmeyi bırakmadan da sessize alma seçeneğini kullanabiliyorlar. Aslında çok iyi bir özellik olmasına rağmen bazı kullanıcılar için bazı sorunları da beraberinde getirdi.

İnstagram Sessize Aldı mı?

Acaba karşı taraf beni sessize aldı mı? Sorusu bunun başında geliyor. İnstagram’da yaptığınız paylaşımları acaba karşı taraf görebiliyor mu yoksa sessize mi aldı? Bu soru bir çok kullanıcının kafasını karıştırmış durumda. Bu sorunun net bir cevabı var mı?

Bu sorunun aslında net bir cevabı var ama bir çok kullanıcı bu cevabı kabul etmeyeceği gibi, ısrarla bunu öğrenmek isteyecektir. İnstagram’da sizi sessize alan bir profil hakkında size bir bildirim gelmeyeceği için bundan haberinizin olması da mümkün değil.

Kısacası, eğer bir profil sizi takip ediyor ama hiç bir gönderinizi beğenmiyorsa, sizi sessize almış olabileceğine dair bir bilgi edinmeniz şu an için mümkün değil.

İnstagram’da sessize alanları görme diye bir servis ya da hizmet maalesef bulunmamaktadır. Eğer karşı taraf sizi sessize almış ise, bunu öğrenebilmeniz mümkün değil.

instagram'da sessize alanları görmek

instagram sessize alanları görme

İnternette sizi sessize alanları göstereceğini söyleyen site ve kişilere itibar etmemeniz gereklidir. Bu durum İnstagram ile alakalı bir durumdur ve İnstagram istemediği sürece, bu özelliği hiç bir şekilde size göstermez. Bu sebeple İnstagramın size göstermediği bu özelliği, farklı kişiler veya uygulamalar da doğal olarak göstermeyecektir.

İnstagram’da Sizi Sessize Alanları Görme

Bu sebeple İnstagram’da sizi sessize alanları gösterme diye bir olay yoktur. Kişisel güvenliğiniz için bu tarz site ve kişilere güvenmeyiniz. Özellikle, İnstagram’da sizi sessize alanları göstereceklerini söyleyen kişilere asla kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerinizi vermeyiniz.

Bu amaçla oluşturulmuş olan siteler üzerinden İnstagram bilgilerinizi kullanarak herhangi bir oturum açma işlemi yapmamanız gerekmektedir.

Direkt olarak akışta veya hikayelerinizde sizi sessize alanları görme imkanınız olmasa da, dolaylı bir şekilde bunu tespit edebilmeniz olasıdır. Bunu yapabilmek için izleyeceğiniz yol ise şu şekilde olabilir.

Hikayesini size karşı sessize alarak gizlediğini düşündüğünüz kişiyi takip eden başka bir profil üzerinden, hikaye paylaşımlarına bakarak bu durumu çözebilirsiniz. Eğer aynı profilde paylaşılan hikayeler, orada gözüküyor ve sizde gözükmüyorsa muhtemelen, takip ettiğiniz kişi sizi sessize almış demektir.

Bunun dışında deneyebileceğiniz herhangi bir yol şuan için bulunmuyor.

İnstagramda özel mesajları silme işlemini buradan öğrenebilirsiniz.

instagram nerenin malı ve kurucusu kimdir?

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.