MobilShift

Kişileri Sim Karta Aktarma |Kesin Çözüm

18.02.2019
95
Kişileri Sim Karta Aktarma |Kesin Çözüm

Telefon hafızasında bulunan kişileri sim karta nasıl aktarırım? Bu soru birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Kişileri SIM Karta Aktarma nasıl yapılır? Kişiler Rehber yedekleme işlemini en kolay nasıl yapabildiklerini merak ederler. Sim kart kişilerini telefona aktarma için hazırladığımı rehberimizden yararlanarak bilgi edinebilirsiniz. 

iPhone veya Android hangisi kullanıyorsanız yapılacak işlem ona göre değişmektedir. Şimdi rehberinizdekileri sim karta aktarma nasıl yapılır? anlatalım ve bu şekilde Android kişilerinizi de kolayca sim karta aktarın.

Yeni bir telefona sim kartınızı taktığınız zaman sim karta kayıtlı olmayan kişiler yeni telefonda gözükmez. Kişiler telefon hafızasına kayıtlı olduğu için telefonda görüntüleyebilirsiniz. Bütün kişileri tek tek telefona kaydetmek yerine hepsini toplu olarak sim kartınıza kaydederek yeni telefonunuzda kullanabilirsiniz. 

Kişileri Sim Karta Aktarma

 • Telefonunuzun rehberine giriş yapın.
 • Sağ üst tarafta seçenekler kısmına giriş yapın.
 • Seçenekler kısmında ”Daha fazla” seçeneğine tıklayın.
 •  Bu alanda yapmanız gereken işlemi seçmeniz gerekiyor. Karşınıza ”SD karta aktar” , ”SIM karttan al”  ”SIM karta aktar” seçeneklerinden ”SIM karta aktar” seçeneğini seçin.
 • ”SIM karta aktar” seçeneğini işaretleyin.
 • ”İçe aktar” butonuna tıklayın. 
 • ”İçe aktar” butonuna tıklayarak telefon hafızasında bulunan kişileri SIM karta aktarabilirsiniz.

 

iPhone Sim Karta Kişi Kopyalama

iPhone cihazlar üzerinde Sim karta kişi kopyalama işlemi yapılamamaktadır. Bunun için indirebileceğiniz uygulamalar mevcut.  Telefon rehberinde bulunan kişileri sim karta aktarmak için  ”MCBakup” uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

rehberdeki kişileri sim karta ekleme

rehberdeki kişileri sim karta ekleme

iPhone kişileri SIM karta aktarma işlemi için Apple market üzerinde farklı özelliklerde uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar içinde stabil ve kullanışlı olduğunu düşündüğümüz MCBakup uygulamasını kullanabilirsiniz. 

”MCBakup” ile iPhone rehberinizdeki kişilerinizi, SIM karta aktarmanızı saplayacak yardımcı bir uygulamadır. Uygulama Apple market üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. 

”MCBakup” ile SIM kişilerinizi kopyalama işlemi için aşağıdaki yönergeleri uygulayabilirsiniz. iPhone rehberdeki kişileri aktarma işlemi sürekli bir işlem olmadığından, telefon değişikliği ya da SIM kart silinmesi gibi durumlarda, tek seferlik uygulama kullanılarak aktarma işlemi yapılabilir. 

 • Uygulamayı indirip açtıktan hemen sonra uygulamanın kişilerinize erişebilmesi için onay vermeniz gerekmektedir.
 • Uygulama sizlere rehberinizde kaç kişi olduğunu göstermektedir. Onay verdikten sonra ”Yedekle” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 • Yedeklediğiniz dosyayı kendinize mail atabilirsiniz.
 • Uygulama yedeklemeyi bitirdikten sonra telefon hafızasında bulunan kişileriniz sim karta eklenmiş olacaktır. Eğer ki telefon değişikliği yapıyorsanız. iPhone cihaz kurulumunda da otomatik olarak kişilerinizi aktaracaktır.

Uygulama Linki:

https://itunes.apple.com/sk/app/my-contacts-backup/id446784593?mt=8

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.