İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Sorunu ve Çözümü

İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Sorunu ve Çözümü

Öncelikle söyleyelim ki İnstagram’da siz istemeden kendi kendine takip etme olayı diye bir durum söz konusu değildir. Siz takip etmediğiniz halde, uygulama böyle bir işlemi kendisi yapıyorsa, bunun bir açıklaması elbette vardır. Bu yazımızda, İnstagram kendi kendine takip ediyor sorununun neden kaynaklandığını ve çözüm yolunu sizlere anlatacağız.

İnstagram’da bildiğiniz gibi, istediğiniz bir hesabı takip etmek için “Takip et” butonunu kullanılır ve dilediğinizde de takip etmekten vazgeçebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda, sizin takip etmediğiniz, hesapları da takip ettiğinizi farkederseniz, bu durum hesabınıza 3. parti bir uygulamanın müdahale ettiğini anlarsınız.

Peki bu nasıl oluyor? İnstagram’da bir hesabı kendi isteğiniz dışında takip etmeniz mümkün olmadığından, bu tarz uygulamalar tarafından bu takip işlemi yapılır.

İnstagram’da yönetici izni almış bir 3. taraf uygulama, sizin adınıza başka hesapları takip eder veya takibi bırakabilir, bunu neden yapar diye soracak olursanız, İnstagram’da takipçi satın alma diye bir durumu duymuşsunuzdur. Peki bu takipçi satın alma uygulamasını kendi hesabınız ile ilişkilendirmiş olabileceğiniz gibi, farklı bir amaç için yüklediğiniz bir uygulamada sizin adınıza başka hesapları takip edebilir.

İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Çözümü

Bu sorunu farkettikten sonra yapmanız gereken tek şey bu uygulamayı İnstagram’dan kaldırmaktır. Sizin adınıza hesap takip eden bu tarz uygulamaları kaldırdığınızda, sorunda direkt olarak ortadan kalkmış olacaktır.

İnstagram’da İzinli Uygulamaları Kaldırma

İzinli uygulamaları kaldırmak için yapmanız gereken, ayarlar kısmından bu uygulamayı kaldırmaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, çark simgesine tıklayarak ayarlara gelmeniz ve buradan da “izinli uygulamalar” kısmına tıklamak olacaktır.

İnstagram ayarları

Bu bölümde yer alan, ayarlardan, “İzinli Uygulamalar” seçeneğine tıklayarak, varsa bu uygulamaları listeyebilirsiniz. İzin verdiğiniz bu uygulamalar burada görüntülenecektir.

instagram izinli uygulama

Bu bölümde yer alan bir uygulama varsa, muhtemelen sizin adınıza takip işlemini yapmaktadır. Buradan bu uygulamayı kaldırın ve verdiğiniz izinleri iptal edin, bu işlem sonrasında artık İnstagram kendi kendine takip etmeyi bırakacaktır.

instagram ayarları

 

İntagram izinli uygulamaları kaldırma işlemi, mobil uygulama üzerinden yapılamamaktadır ve bu işlemi Web üzerinden İnstagram hesabınıza giriş yaparak halledebilirsiniz. İnstagram izinli uygulama silme için aşağıdaki linki kullanarak direkt olarak ayarlar bölümüne gidebilirsiniz.

https://www.instagram.com/accounts/manage_access/

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!