MobilShift

Youtube neden tam ekran olmuyor sorunu Çözüm

08.09.2015
50
Youtube neden tam ekran olmuyor sorunu Çözüm

YouTube tam ekran devre dışı oldu.

Video paylaşım sitesi YouTube izlerken tam ekran yapamıyorsanız, bunun birkaç nedeni olabilir. Bu yazıda YouTube Yardım platformunda yazılan ve sıkça karşılaşılan sorunlara çözüm amacıyla bazı çözümler sunulmaktadır. YouTube tam ekran ile sorunlar genellikle Web tarayıcısı kaynaklıdır. Web üzerinden ziyaret ettiğiniz YouTube sitesinde tam ekran yapmanızı engelleyen bazı sorunlar olabilir.

YouTube’da tam ekran devredışı sorunu tamamen tarayıcınızın ayarları ile ilgili olabilmektedir. YouTube’da tam ekran düğmesi görünüyorsa ama, bu düğme çalışmıyorsa, muhtemelen tarayıcınızın ayarlarında devre dışı kalmıştır.

Firefox YouTube Tam ekran sorunu çözümü

Mozilla Firefox’ta adres çubuğuna  “about:permissions” yazıp Enter tuşuna basın. Bu bölümden birçok siteye verilen çeşitli izinleri kontrol edebilirsiniz.  Sol bölümde bulunan “Tüm siteler” altında www. youtube.com sitesini bularak, sağ bölümden ise tam ekran alanından izni değiştirin.  YouTube’un tam ekrana geçmesine izin vermek için “İzin ver“i seçin.

youtube-tam-ekran-sorunu

Chrome YouTube Tam ekran sorunu çözümü

Tarayıcı olarak Chrome kullanıyorsanız, Firefox benzeri bir ayar bulunmaz, ancak kurduğunuz bir eklenti veya bileşen tam ekrana geçişi engelliyor olabilir. Bu durumda Chrome sıfırlama işlemi ile Chrome varsayılan ayarlarınızı geri yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.