MobilShift

YouNow Canlı Yayın nasıl yapılır

03.01.2017
164
YouNow Canlı Yayın nasıl yapılır

YouNow canlı yayın yapma

YouNow, uygulaması çok kolay kullanım asahip ve hemen giriş yaparak canlı yayın yapabileceğiniz bir servistir. Nasıl canlı yayın yaparım? Canlı yayın nasıl izlenir? YouNow hizmetini ücretsiz olarak hemen kullanmaya başlayarak canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. YouNow için canlı yayın nasıl yapılır? YouNow hizmetine giriş yapmak içim sosyal medya hesaplarınıza kullanabilirsiniz, ayrıca bir hesap açmaya gerek yoktur. Google, Twitter, İnstagram ve Facebook hesaplarınız ile giriş yaparak kullanabilirsiniz.

YouNow Giriş işlemi

YouNow hesabınıza giriş yapabilmek için hesabınıza giriş yapın, bunun için sahibi olduğunuz bir sosyal medya hesabınızı kullanabilirsiniz, ekrandaki uygun seçeneğe tıklayınız. Hangi sosyal medya hesabınızı kullanmak istiyorsanız, o hesabın ikonuna tıklayarak gereken izinleri verin ve hesabınıza giriş yapın.

younow-canli-yayin-yapmak-1

YouNow Canlı Yayın Yapmak

YouNow hesabınıza giriş yaptınız şimdi burada sizlere nasıl canlı yayın yapabilirsiniz resimli olarak anlatalım. Hesabınıza giriş yaptığınızda, sol tarafta trend olan başlıklar yer alır, bu etiketleri kullanarak trend olan videoları izleyebilirsiniz.

YouNow canlı yayın yapmak için sağ üstte yer alan “Go Live” butonuna basınız.

younow-canli-yayin-yapmak-2

Şimdi YouNow canlı yayın yapacağımız alana geldik, burada canlı yayına başlamadan önce yapmamız gereken bir kaç işlem vardır Canlı yayın alanında yer alan bölümleri inceleyelim.İlk alanımız orta kısımda yer alan canlı yayın yapılırken görünecek alandır. Bu bölümde kameranın açısına giren tüm objeler canlı yayında gözükecektir. Hemen üst kısımda yer alan “Cancel” ile canlı yayını dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

 

younow-canli-yayin-alani

YouNow Canlı Yayını etiketleyin

YouNow ekranında sağ  tarafta yer alan,  ” Tag your broadcast ” yazan kısım yapacağınız canlı yayını etiketlemenize olanak sağlar. Burada kendi etiketinizi yaratabileceğiniz gibi, var olan bir etiketi de kullanabilirsiniz. Yapacağınız canlı yayın için etiket girmeniz, diğer kullanıcıların sizi daha kolay bulmalarını ve alakalı kişilere ulaşmasını sağlayacaktır.

younow-canli-yayin-yapmak-3

YouNow Canlı Yayını paylaşma

YouNow Canlı yayınınıza bir profil fotoğrafı koyabilirsiniz, ayrıca “What’s happening” yazan kısmada, canlı yayın içeriğiniz hakkında belirleyici, bir kaç cümle yazabilirsiniz. Hemen altında yer alan paylaşma butonlarını kullanarak, arkadaşlarınız ile kullanabilirsiniz.

younow-canli-yayin-paylasma

YouNow Canlı yayın için Kamera

YouNow Canlı yayın esnasında, birden fazla kamera kullanıyor iseniz, bu donanımları değiştirebilirsiniz, bunun için canlı yayın alanı altındaki “Camera ve Mic” butonlarını kullanabilirsiniz.

younow-canli-yayin-kamera-acma

YouNow Canlı Yayına başlama

YouNow Canlı yayına başlamak için, daha önce anlattığımız tüm işlemleri yapmış olmanız, yapacağınız canlı yayının daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra “Go Live” butonuna basarak canlı yayına başlayabilirsiniz.

younow-canli-yayina-baslama

YouNow sitesine gitmek ve canlı yayın yapmak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.