MobilShift

Yandex nasıl kaldırılır

12.06.2016
40
Yandex nasıl kaldırılır

Yandex kaldırma nasıl yapılır? Yandex Firefox’tan nasıl silinir? Yandex arama motorunu nasıl kaldırabilirim? Bu yazıda Mozilla Firefox kullanıcıları için kullanmak istemedikleri Yandex arama motoru seçeneği nasıl kaldırılır anlatalım.

Mozilla’da Yandex kurulu geliyor, arama kutusundan Yandex aramayı kaldırma işleminde resimli anlatım olarak nasıl yapılabilir?

Firefox kullanıyorsanız, ve Yandex arama motorunu istemiyorsanız, kaldırmak için bu işlemleri uygulayabilirsiniz. Firefox varsayılan arama motoru Yandex olarak gelir ve bir çok kullanıcı, varsayılan arama motoru Google olarak kullanmak istemektedir. İsterseniz Firefox’ta varsayılan arama motorunu değiştirebilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki yönergeleri uygulamanız yeterlidir.

Mozilla Firefox’tan Yandex arama motoru kaldırma

Yandex’i kaldırma için;

  • Firefox Araçlar
  • Seçenekler
  • Firefox seçenekleri

bölümüne gidiniz. Burada sol bölümde yer alan sekmelerden “Arama” bölümüne geliniz. Burada Arama ayarları ile ilgili seçenekler bulunmaktadır.

yandex-kaldırma-1

Şimdi varsayılan arama motorları içinde yer alan Yandex arama motorunu bu bölümden nasıl kaldırabiliriz, bu işlem için Yandex arama motoru bölümü üzerine gelerek, aşağıdaki “Kaldır” butonuna basarak işlemi bitirmiş olursunuz.

yandex-kaldırma-2

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.