MobilShift

Xperia Z2 – Z3 Marshmallow güncelleme

11.04.2016
25
Xperia Z2 – Z3 Marshmallow güncelleme

Xperia Z3 Marshmallow güncellemesi yayınlandı

Sony Z serisinin en çok satan modellerinden Z2, Z3 ve Z3 Compact modellerine Android sürümü ne zaman yükselecek, Android en son sürüme nasıl yükseltebilirim? Sony Xperia Z2 ve Z3 modelleri için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi yayınlandı. Sony Xperia serisinin Amiral gemisi modellerinden olan ve Z serisinin de en çok satan modellerinden olan Z2 ve Z3 modelleri ile Z3 Compact için Android güncellemesinin son versiyonu olan 6.0 Marshmallow güncellemesi geldi, cihaz kullanıcıları için Android güncellemesi ile ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Sony Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact için güncelleme tüm cihazlara henüz gelmedi. Sony cihaz modelleri D6503, D6603 ve D5803 numarasına sahip olan telefon sahipleri güncellemeleri hemen alabilecekler, diğer model numaraları ise Android güncellemesini alabilmek için biraz daha beklemek durumunda kalacaklar.

Cihaza iat model numarasını öğrenmek için, cihazın ayarlar menüsünden, Cihaz hakkında alt menüsüne girin, Model numarası yazan yerde cihazınızın model numarasını görebilirsiniz.

sony-xperia-z2-z3-compact-model-numarası

Sony Xperia Z2 ve Z3 Andorid güncellemesi nasıl yapılır?

Eğer yukarıda bahsettiğimiz model numaralarına sahip, Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact modellerinden birisine sahipseniz, Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alabilirsiniz, peki cihaz içinden

Android güncellemesi nasıl yapılır?

Sony Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact için güncelleme işlemi şu şekilde yapılmaktadır. Cihaz içinden ayarlar bölümüne giriniz, Daha sonra Cihaz Hakkında alt menüsünden Yazılım Güncelleme bölümünden yeni yazılımı güncellemeniz mümkündür.

  • Ayarlar
  • Cihaz Hakkında
  • Yazılım Güncelleme

Bu yazımızda bahsedilen modeller haricinde bir model Z2, Z3 veya Z3 Compact modeline sahipseniz, Andoris son sürümünü alabilmek için biraz daha beklemeniz gerekmektedir, ilgili güncelleme için, bu yazımızı takip edebilir yada, cihazınızın Yazılım Güncelleme bölümünde, uygulanabilir bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.