MobilShift

Xiaomi Mi5 modelleri ve Karşılaştırma & Hangi Mi5 alınır

09.06.2017
106
Xiaomi Mi5 modelleri ve Karşılaştırma & Hangi Mi5 alınır

Xiaomi Mi 5 Model Karşılaştırma

Xiaomi Mi 5 serisine ait modellerin karşılaştırması, depolama kapasitesi, ram bellek ve batarya kapasitesine göre tüm modellerin bir listesini hazırladık, buna göre seçiminizi bu listeye göre kolayca yapabileceksiniz. Hangi modelin hangi özellikleri daha iyi, hangisinin fiyatı daha uygun, hangi Xiaomi Mi 5 modelini alacağım diye düşünmenize gerek yok, sadece sizler için hazırladığımız yazıyı okuyun ve listeleri kontrol edin ve kararınızı verin.

Eğer kararınızı verdiyseniz ve bir Xiaomi Mi 5 almayı düşünüyorsanız, bu konuda yazmış olduğumuz bu Xiaomi Mi alma rehberini incelemeden, bir cihaz almayınız. Xiaomi Mi 5 konusunda yazılmış olan en kapsamlı yazı ve teknik özellikler bakımından da listelenmiş tüm modelleri bulabileceğiniz yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi 5 Neden almalıyım?

Fiyat & Performans denince akla gelen ilk telefonlardan olan Xiaomi, şu an için en çok tercih edilen modeli olan Xiaomi Mi 5 ile piyasada kendine oldukça iyi bir yer edinmiş durumda. Xiaomi Mi5, üstün özellikleri ve uygun fiyatı ile kullanıcılar tarafından da talep görüyor. Özellikleri bakımından bir çok markalı telefon ile yarışan Mi 5 serisi, uygun fiyatı ile göze çarpıyor.

Ancak bir çok kullanıcı Xiaomi Mi 5 tercih ederken, tereddüt yaşıyorlar, bunun sebebi ise resmi olarak Xiaomi garantisinin olmaması ve ithalatçı firma garantisi ile satılması, ancak buna rağmen bir çok kullanıcı tarafından piyasada satın alınıyor. Eğer sizde ucuza yüksek performanslı bir telefon edinmek istiyorsanız, tercih edebileceğiniz telefonların başında Xiaomi ve özellikle de Xiaomi Mi5 serisi gelmelidir.

Özellikle kullanıcı yorumlarına bakılırsa, Xiaomi Mi 5 kullanan çok az kişinin, sorun yaşadığını genelde kullananlerın memnun oldukları söylenebilir, elbette Xiaomi Mi 5 için bir yönlendirme yapmamız söz konusu değildir, bu karar size ait olmakla beraber, biz sadece objektif olarak bu bilgileri vermek durumundayız.

Hangi Xiaomi Mi5 Modelini tercih etmeliyim?

Xiaomi Mi 5 tercih etmek isteyenler için hazırladığımız bu rehber ile Xiaomi Mi5 alacakların bu konuda bilgi sahibi olmalarını istiyoruz, Xiaomi Mi5, bir kaç farklı seçenek ile piyasada bulunabilen bir telefon, buna göre, Xiaomi Mi 5 ve Xiaomi Mi5 S modelleri ve özelliklerine görede kendi içinde seçenekleri bulunuyor.

Xiaomi Mi5 Modeli ve Fiyatları

Bu modelde iki seçeneğiniz var, bunlar Mi5 32 Gb ve Mi 5 Pro 128 Gb olmak üzere, iki model, her iki modelinde ekran boyları 5.15 inç ancak aralarında iki büyük fark ise, Dahili hafıza miktarları ve Ram bellek değerleri, Mi 5 32 Gb dahili hafıza ve 3 GB ram belleğe sahipken, Pro modeli ise, 128 GB dahili hafıza ve 4Gb ram bellek ile geliyor.

Satış fiyatları ise, Mi 5 ortalama 1.100 TL civarında iken, Pro modeli 1750 TL olarak fiyatlandırılmış durumda. Tabiki bu fiyatlar 2017 yılı ortalarının fiyatları ilerleyen günlerde fiyatlarda değişimler olabilir.

Xiaomi Mi 5s Modeli ve Fiyatları

Mi 5s serisi ise, seçenek olarak biraz daha çok özelliklerde karşımıza çıkıyor, buna göre, depolama alanları ve bellek miktarları karşılaştırması yapacak olursak, tercih edebileceğimiz öncelik hangisi ise ona göre aşağıdaki listeden seçim yapabiliriz.

Xiaomi Mi 5s için, önceliğimiz Ram bellek miktarı ise,  Mi 5s 32 Gb, Mi 5s Plus modellerini tercih etmeliyiz, bu modellerde ki ram bellek miktarı 4 GB, ve Mi 5s plus 128 Gb  modeline ram bellek ise 6 GB. Ancak belirtelim, Plus modellerinde ekran boyu bir hayli büyük, 5.7 inç.

Ayrıca ve Mi 5s plus modellerinde yer alan iki seçenekte, Batarya kapasiteleri de diğer modele göre üstün durumda, plus modelinde 3800 mAh, diğer modellerinde ise 3200 mAh olarak üretilmiş.

Aşağıdaki listeden, modele göre temel özellikleri görebilir ve seçiminize yararlanabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.