MobilShift

Word dosyasını pdf ye çevirme | Pdf Oluşturma

31.08.2015
33
Word dosyasını pdf ye çevirme | Pdf Oluşturma

Bir Word dosyası nasıl Pdf dosyasına çevrilir? Pdf dosyası nasıl üretilir, bir Pdf dosyası yapmak istiyorum, Word ile nasıl yapabilirim? Microsoft Word ile hazırlanmış olan bir dokümanı, Pdf’ye çevirmek istiyorum hangi program, yada dönüştürücüyü kullanmalıyım. Word belgesini Pdf şeklinde kaydetmek için yapmanız gerekenler. Bu yazıda bir Word dosyasını kolayca Pdf belgesine dönüştürme işlemi anlatılmaktadır.

M.S Office uygulamalarının neredeyse, hepsi Pdf dosya formatını destekler, bu farklı dosya formatları içinde birini seçerek kayıt etme imkanını sağlar. Bu uygulamalar, M.S Office Word, Excel, Power Point vb. bulunur.

Pdf dosyasını Word’e çevirmek için ise bu tarz bir yol bulunmaz, bunun için üçüncü parti bir yazılım kullanmanız gerekmektedir.

Word belgesini Pdf dosyasına çevirin.

Bir word belgesini Pdf dosyasına çevirmek için fazladan bir programa ihtiyacını yoktur, herhangi bir Word belgesini “Farklı Kaydet” seçeneği ile Pdf olarak kayıt edebilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız dosyanız Pdf belgesi şekline gelir.

pdf-oluşturma

M.S Office yazılımı birçok dosya formatını destekler, bu formatlar aşağıdaki resimde gösterilmektedir, bu formatları kullanarak kayıt yapabilirsiniz. Word dosyasını farklı kaydet seçeneği ile açılan menüden, “PDF” seçeneğini seçerek kaydetmeniz mümkündür.

pdf-oluşturma-1

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.