MobilShift

Wireless açma kapama

07.07.2015
34
Wireless açma kapama

Wireless açma kapama nasıl yapılır?

Wireless açma kapama internet bağlantınızı kullanabilmek için yapmanız gereken bir işlemdir, Wireless açma ile cihazınızın Wireless özelliğini aktif hale getirerek WiFi noktasına bağlanmanız sağlanır. Wireless açma ile yapılan işlem WiFi noktasına bağlanmak için cihazınıza verilen bir komuttur, bu özelliği açtığınızda karşınıza geçerli olan ve sinyal kuvvetlerine göre bir ağ listesi görüntülenir.

WiFi noktasına bağlanmak için, ağ şifresini bilmeniz gereklidir. WiFi noktasına bağlanma işlemi Wireless özelliği sayesinde olur, Mobil cihazlarda ve Notebook gibi cihazlarda bir modem bulunur, bu modem sayesinde WiFi noktasına bağlanılabilir. Wireless özelliği olmayan bir cihaza external olarak yani bir Usb  noktasından cihaz takılarak WiFi noktasına bağlanılabilir.

Mobil WiFi açma ve Kapama

Mobil cihazlarda bulunan tek bağlantı türü mobil bir ağa bağlanma ile gerçekleşir, bu bir WiFi yada Mobil Veri ile gerçekleşir. Mobil cihazlarda ve telefonlarda bir Wireless modem bulunur, bu modem sayesinde kolaylıkla WiFi erişim noktasına bağlantı kurulabilir ve İnternete girilebilir.

mobil-wifi-açma

Dizüstünden WiFi açma

Dizüstü bilgisayarlarda da Wireless modem cihazı bulunur ve ekranda sağ alt kısımda bulunan bildirimlerden, İnternet ağı seçimi yapılarak WiFi noktasına bağlantı kurulabilir.

WiFi-açma-kapama

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.