MobilShift

Windows parola değiştirme

27.08.2014
152
Windows parola değiştirme

Windows parola değiştirme

Windows parolanız kullanıcı hesabınıza tanımlı bir güvenlik için oluşturulan bir koruma yöntemidir. Bilgisayarınızı açtığınızda giriş için parola sormaktadır. Windows parolanız olmadan Windowsu kullanmanız mümkün olmaz. Windows parolanızı Windows kurulumu esnasında belirlersiniz ve belli periyotlarlada değiştirmeniz gerekmektedir. Eğer Windows üstünde birden fazla kullanıcı hesabınıza varsa her kullanıcı kendi parolasını belirler ve yönetir. Windows parolanız Windows tarafından belli zaman aralıklarında değiştirmenizi ister, ancak siz kendiniz Windows parolanızı değiştirmek isterseniz bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Windows Parola değiştirme için aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

Windows parolanızı değiştirmek için bilgisayarınız açıkken  [highlight] Ctrl+Alt+Delete [/highlight] tuş bileşimine basın ve çıkan menüden Parola Değiştir’e tıklayın.

windows-parola-değiştirme

Size eski parolanız ve yeni oluşturacağınız parolayı soran bir ekran açılacaktır burda en üste eski parolanızı birkere yeni parolanızı ise iki kere ilgili yerlere yazarak sağadoğru küçük mavi ok simgesine tıklayın. Parolanız değişecektir. Parola belirlerken parolanızın harf ve rakam içermesine dikkat edin. PArola oluşturma hakkında detaylı bilgi istiyorsanız nasıl güçlü şifre seçmeniz gerektiğini anlatan yazımıza gözatmanızı öneririz. [highlight] Güçlü şifreler nasıl oluşturulur. [/highlight]

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.