MobilShift

Whatsapp Web Tüm Bilgisayarlardan Çıkış

23.12.2021
60
Whatsapp Web Tüm Bilgisayarlardan Çıkış

WhatsApp kullanıcıları artık web üzerinden de uygulamayı kullanıyor. Aynı anda bir çok cihaz üzerinde de çalışabilen ve açık olan WhatsApp’ın bu özelliği çok yararlı. Bu özellik özellikle bilgisayardan dosya veya resim paylaşırken de oldukça kullanışlı olmakta. Ancak bazı durumlarda güvenlik zafiyeti yaratabilir.  

Ancak WhatsApp için web üzerinden herhangi bir bilgisayardan qr kod okutarak bağlanabiliyoruz. Ama bu bir güvenlik açığı yaratıyor.

Eğer bağlandığınız bilgisayardan çıkış yapmazsanız WhatsApp hesabınıza başkaları girebilir. Eğer WhatsApp uygulamanızı güvende tutmak isterseniz mutlaka çıkış yapmalısınız.

Whatsapp Web Çıkışı Nasıl Yapılır?

Web üzerinden kullanmış olsanız bile cep telefonunuzdan tüm bilgisayarlardan çıkış yapabilirsiniz. Bunun için WhatsApp uygulamasına girin ve Bağlı cihazlar ayarlarına gidin.

Eğer bağlı bir cihaz varsa, burada görünecektir. Şu anda herhangi bir cihaz bağlı olarak gözükmediği için bir işlem yapmaya gerek yok.

Eğer burada bağlı cihazları görebilirsiniz, bağlı cihaz varsa tüm cihazlardan çıkış yap diyerek “güvenli çıkış” işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.