MobilShift

WhatsApp Web Kod Nedir | Telefondan WhatsApp Web Qr Kodu Çıkmıyor

15.11.2018
175
WhatsApp Web Kod Nedir | Telefondan WhatsApp Web Qr Kodu Çıkmıyor

WhatsApp Karekod ile Giriş ve Qr Kodu sorunları

WhatsApp uygulamasını cep telefonlarının dışında dilerseniz, Web sayfası üzerinden de kullanabilirsiniz. WhatsApp Web özelliği sayesinde cep telefonunuzda kurulu olan uygulama ile taratarak, eşleştirebilir ve bilgisayardan da Web sayfası üzerinden WhatsApp uygulamasını açabilirsiniz.

Web WhatsAppkullanmak için yapmanız gereken şey, bilgisayardan bir web tarayıcı açmak ve ardından web.whatsapp adresine girmek, bu işlemi yaptığınızda ekranda bir karekod çıkacaktır, bu karekod ne işe yarar? cep telefonu ile web sayfasındaki WhatsApp uygulamasını entegre etmeye yarayan bu kod ile bilgisayardan WhatsApp uygulamasına erişim sağlanır.

WhatsApp Web Giriş

Bilgisayardan bir tarayıcı (Web Browser) açınız, bunlara örnek olarak Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera tarayıcılarını verebiliriz. Adres çubuğuna web.whatsapp.com yazarak siteye giriş yapınız, adres çubuğunda bu adresin olduğundan emin olunuz.

Şimdi ekranda aşağıda göründüğü gibi bir karekod ve yapacaklarınızı anlatan bir metin olan sayfa çıkacaktır. Bu aşamada yapmanız gereken cep telefonunuzu açarak yazılan işlemleri uygulamaya başlamaktır. Bu işlemler sadece 1 dakikanızı alacak ve oldukça kısa sürecektir.

web whatsapp girişi qr

https://web.whatsapp.com/

Cep telefonunuzdan, marka veya model farketmez WhatsaApp uygulamasını açın ve “Ayarlar” kısmından “WhatsApp Web” seçeneğine dokunun, ekranınızda beliren karekod okuyucusunu bilgisayar ekranındaki karekod’a doğru tutarak okutun.

Yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar, ekranda cep telefonunuzdaki WhatsaApp klonu olacak şekilde senkronizasyon yapılacaktır. Bu işlem esanasında herhangi bir SMS veya Web kodu gelmeyecektir, bu şekilde bir işlem yapılmaz.

Telefondan WhatsApp Web Qr Kodu Çıkmıyor

Yazımızda anlatılan işlemleri sırasıyla doğru bir şekilde yaptığınız taktirde, giriş işleminiz başarıyla sonuçlanacaktır. Eğer web tarayıcınızda bir karekod çıkmıyorsa ya da göremiyorsanız, bilgisayarınız ya da internet ile ilgili bir sorununuz olabilir. Web WhatsApp’ta karekod’un belirli bir geçerlilik süresi vardır, bu süre içinde karekod ile giriş yapılmadığı taktirde kodu yenilemeniz gerekmektedir, bu durumda ekrandaki koda tıklayarak yeni kod alabilirsiniz.

whatsapp karekod yenileme

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.