MobilShift

Whatsapp Web Çıkış Nasıl Yapılır

14.01.2019
118
Whatsapp Web Çıkış Nasıl Yapılır

WhatsApp Web sisteminden çıkış yapmak için yapılması gerekenler nelerdir? Web üzerinden açtığınız WhatsApp Web oturumunuzu kapatmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır, bu yazıda size WhatsApp Web için nasıl çıkış yapılır ve bilmeniz gerekenleri anlatmaya çalıştık.

WhatsApp Web bildiğiniz gibi, mobil telefonlarda bulunan WhatsApp uygulamasının bilgisayardan kullanılması için geliştirilmiş olan ve Web arayüzü ile cep telefonunuz aracılığı ile entegre edilebilen bir servistir.

Daha önceki yazılarımızda, WhatsApp Web nedir, nasıl girilir gibi bir çok bilgilendirme yazısı yazmıştık. Sayfanın en altından bu yazılara ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Web servisini kullandığınızda, hem cep telefonunuzda hem de bilgisayarda Web sayfası üzerinde oturumunuz açılır ve her iki oturumda birbirlerine entegre olarak çalışır.

Her iki WhatsApp oturumunuzda aynı anda kullanabilirsiniz, ancak burada bazı riskler oluşabilir. Bilgisayarınızda bulunan oturum açık kalabilir ve eğer farklı kişilerin kullanmakta olduğu bir bilgisayar ise, yazışmalarınızı, kişilerinizi, resim ve video gibi medyalarınızı görebilir, grup sohbetlerinizi de okuyabilir.

Bu durum sizin kişisel güvenliğiniz için bir risk oluşturmaktadır. Bu durumda yapmanız gereken şey eğer kullanmıyorsanız veya kullanmayacaksanız, WhatsApp Web oturumunuzu kapatmak yani sonlandırmak olmalıdır.

WhatsApp Web Çıkışı Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web çıkışı için tarayıcıda açık olan WhatsApp uygulamasına girin. Sol üstte bulunan üst üste üç nokta işaretine tıklayarak açılan menüden, “Çıkış” seçeneğine tıklayın.

web whatsapp çıkış yapma

Bu şekilde WhatsApp Web çıkışınızı yapmış olursunuz, eğer tekrar giriş yaparak oturum açmak isterseniz, ekranda görülen “Karekod”u mobil cihazınızın WhatsApp Web kısmından okutmanız gerekmektedir.

Telefondan WhatsApp Web Çıkışı Nasıl Yapılır?

Bu işlemi aynı zamanda dilerseniz Mobil cihazınızdan da yapabilirsiniz. Aynı zamanda mobil cihazınıza WhatsApp Web servisi aktif şeklinde bir uyarı gelir, buradan da bu servisin açık olduğunu anlamanız mümkündür.

Cep telefonunuzdan WhatsApp uygulaması içinden, WhatsApp Web çıkışınızı yapabilir ve oturumu kapatabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasına girin, burada sağ üstteki üç nokta işaretine dokunduktan sonra, açılan pencereden “WhatsApp Web” seçeneğine dokunun.

Whatsapp web çıkışı

Eğer herhangi bir bilgisayarda oturumunuz açıksa, burada görüntülenir, bu bölümden tüm oturumlarınızı tek dokunuşla kapatabilirsiniz.

“Tüm cihazlardan çık” seçeneğine dokunarak, mevcut oturumunuzu kapatabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.