MobilShift

WhatsApp Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir

12.11.2018
73
WhatsApp Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir

WhatsApp hesabınızda mevcut telefon numaranızı nasıl değiştirebilirsiniz? WhatsApp numara değiştime nasıl yapılır?  WhatsApp uygulamasında ilk kurulumda verdiğiniz ve sms ile onayladığınız telefon numarasını daha sonradan değiştirebilirsiniz. WhatsApp Telefon değiştirme işlemi nasıl yapılır? Bu işlem için yapılması gerekenleri resimli olarak aşağıdaki yönergelerden takip edebilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasında Telefon Değişikliği

Uygulamayı kurduğunuz telefon numaranızı bir şekilde değiştirdiniz ve yeni telefon numaranızı WhatsApp uygulamasına tanıtmanız gerekiyor, peki bu işlemi nasıl yapacaksınız? Bu işlem aslında kolay bir şekilde yapılabilir, ancak bu konuda yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar için bu işlemin nasıl yapıldığını bu yazı içeriğinde anlatmaya çalışacağız.

Aslında WhatsApp’ta telefon değişikliği yerine, basitçe WhatsApp uygulamasını silerek yerine yeniden kurmanız da mümkündür ama bu durumda var olan sohbetleriniz ve gruplarınız vesaire silinir ve bunları yedeklemediyseniz eğer, bu verilere ulaşmanız mümkün olmaz.

Ancak WhatsApp’ta numara değişikliği işlemini yaparsanız bu durumda, var olan tüm verileriniz ve gruplarınız silinmez ve numaradan önceki şekilde hesabınızı kullanmaya devam edersiniz. WhatsApp’ta numara değişikliği yaptığınız zaman, eski profil bilgileriniz olduğu gibi yeni telefon numaranıza taşınır. Eski telefon numaranıza ait hesabınız silinir, kişileriniz eski telefon numaranızı göremezler bunun yerine yeni telefon bilginizi görüntülerler.

WhatsApp’ta Numara Değiştirme

İşleme başlamadan önce telefonunuzn SMS ve Çağrı alabilme özelliğinin olduğunu kontrol etmeniz gereklidir, çünkü yeni numarayı bu iki seçenekten bir tanesini kullanarak doğrulayacaksınız. Bu işlemin ardından WhatsApp uygulamasına girerek, “Ayarlar>Hesap>Numara Değiştir” seçeneğine dokunun.

Bu seçenekte karşınız iki adet numara girilebilir alan gelecektir, ilk kutuya güncel yani eski telefon numaranızı girin. Diğer kutuya ise, yeni telefon numaranızı girin. Daha sonra ise “Bitti” seçeneğine dokunun.

whatsapp numara değiştirme

Bu işlemden sonra WhatsApp sizden yeni numaranızı doğrulamak için bir Sms gönderecektir, bundan sonra yeni numara tanımlama işlemi gerçekleşir ve hesabınızı yeni numaranız ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp üzerinde mesajlaşırken, kişilerinizde hala eski telefon numaralarının kayıtlı olması sorun yaratabilir, bu durumda yeni numaranızın kişilerinizin rehberinde kayıtlı olmasına dikkat etmelisiniz.

WhatsApp numara değişikliği işlemi için resmi siteden daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

WhatsApp Numara Değiştirme

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.