MobilShift

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirmek

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirmek

WhatsApp Silinen Mesajı Geri Alma

WhatsApp’ta silinen mesajlar nasıl geri getirilir? WhatsApp uygulamasında bir şekilde silinmiş olan mesajları tekrar okumak ve görüntülemek isterseniz ne yapmanız gerekir? Bu durum ile ilgili olarak ne yapmanız gerektiğini anlatmak için bu yazıdan yararlanabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında sohbetleriniz veya gruplarda yapmış olduğunuz yazışmalarınız silindiyse, bunları geri getirmeniz için bir kaç yöntem vardır. Normal şartlarda WhatsApp uygulamasında yapılan yazışmalar kendi sunucularında yedeklenmez ve herhangi bir yedek almadıysanız bu mesajları geri almanız mümkün değildir.

WhatsApp hesabınızı sildiyseniz veya uygulamayı mobil cihazınızdan kaldırdıysanız, yapmış olduğunuz sohbetleri geri alma şansınız eğer yedekleme yapmadıysanız geri alamazsınız. Bu durumda silinen mesajları hiç bir şekilde geri alamazsınız.

whatsapp yedekleme

WhatsApp mesajlarınızı ileride silindiği zaman geri alma ihtiyacı hissediyorsanız, uygulamayı kullanırken mutlaka yedekleme işlemi yapmalısınız, WhatsApp yedekleme işleminin bir kaç yöntemi vardır, kullanacağınız yönteme göre ve kullandığınız telefonun işletim sistemine göre yedekleme seçenekleri değişmektedir.

İphone İçin WhatsApp Yedeklemesi

iCloud Yedeklemesi; İphone kullananlar için yapılacak olan bir ayar ile sohbetleriniz, mesajlarınız, resim ve videolarınız ile profil bilgileriniz yedeklenmektedir. İphone yedekleme için aşağıdaki ayarları kullanabilirsiniz.

WhatsApp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği‘ne giderek ve Şimdi Yedekle‘yi seçerek sohbetlerinizin yedeğini her zaman el ilealabilirsiniz.

Android İçin WhatsApp Yedeklemesi

Android bir cihaz kullanıyorsanız yedekleme yapmak için yapmanız gereken şey, Google Drive yedeklemesi yapmaktır. Android kullanan işletim sistemlerinde WhatsApp yedekleme yapmak için, ıl Google Drive hesabınızın olması gerekmektedir. Google Drive hesabınız cep telefonunuzda kurulu Google hesabınıza bağlı hesap üzerinde yapılır.

Menü’ye dokunun > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği’ne gidin.

Eğer yedekleme işlemini yapmadıysanız WhatsApp’ta silinen mesajları geri almanız mümkün değildir. Bu sebeple mesajlarınızı ileride okumak ve arşivlemek isterseniz mutlaka yedekleme işlemini yapmanızı tavsiye ederiz.

ETİKETLER: , , , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.