MobilShift

Whatsapp şifremi nasıl değiştirebilirim | Şifre Değiştirme

07.07.2017
44
Whatsapp şifremi nasıl değiştirebilirim | Şifre Değiştirme

Bir çok kullanıcı güvenlik için, şifrelerini düzenli olarak değiştirmek isteyebilir. WhatsApp en çok kullanılan uygulamaların başında gelir. Bu yüzden de WhatsApp şifremizi nasıl değiştirebiliriz ondan bahsedelim.

Bir hesabın korunması nasıl kişisel bilgilerin korunması anlamına geliyorsa, şifrelerde bu anlamda güvenliğin en başında gelir. WhatsApp şifremi nasıl değiştirebilirim, sorusu da tam bu noktada kullanıcılar tarafından merak edilen bir soru olarak akıllara geliyor.

Ancak WhatsApp şifre isteyen bir uygulama olmadığı için bir şifre değiştirme işlemi de söz konusu olmuyor. WhatsApp neden şifre istemiyor ve neden şifremi değiştiremiyorum, merak ediyorsanız, aşağıdaki yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

WhatsApp Şifre Değiştirme

WhatsApp kullanabilmek için uygulamayı yükledikten sonra cep telefonu numaranız üzerinden bir kurulum işlemi gerçekleşir. Ancak bir servise üyelik ya da hesap açma gibi bir durum söz konusu olmadığı için değiştireceğimiz bir şifre bulunmuyor.

WhatsApp hesabımız telefonumuzdaki uygulamaya açılarak kullanılıyor bir oturum açma işlemi yapılmıyor. Bu sebeple kişisel telefonumuzda bulunan WhatsApp uygulaması açıldığında kullanıma hazır bulunuyor ve bir şifre gerekmiyor.

WhatsApp şifreniz olmadığı için değiştirme işlemi de mümkün olmamaktadır. Ancak ben güvenlik için bir şifre koymak istiyorum diyorsanız, o zaman bazı telefonlarda olan uygulama kilidi ya da parmak izi kilidi ile uygulama girişine bir şifre koyabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.