MobilShift

Whatsapp profil resmi ve ismi değiştirme

25.01.2016
58
Whatsapp profil resmi ve ismi değiştirme

Whatsapp Profil resmini değiştirme

Whatsapp Profil resmini değiştirme, profil isminizi değiştirmek için yapmanız gerekenler nelerdir, bu yazımızda Whatsapp profil resmi nasıl ve nereden değiştirilir, resimli olarak anlatılmaktadır.

Whatsapp Profil resmi, sizin whatsapp kişilerinizin rehberinde görünen resminizdir, ayrıca profil isminizde bu rehberde görünen bir rumuzunuzdur, ancak buradaki profil ismi Whatsapp kullanıcı adınız değildir, sadece kişilerinize görünen isminizdir, burada dilediğiniz bir rumuz lakap veya isim yazabilirsiniz.

Whatsapp Profil resmi değiştirme

Whatsapp ayarlar menüsünden Profil sekmesine girerek profil resminizi ve aynı yerden Whatsapp profil isminizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra  sağ üst bölümde bulunan üstüste üç noktaya dokunun, buradan Whatsapp ayarlar bölümüne girilmektedir.

Whatsapp ayarlara girin.

 whatsapp-profil-resmi-değiştirme (1)

Whatsapp ayarlara girdikten sonra Profil sekmesine dokunarak Profil ayarlarına girin.

whatsapp-profil-resmi-değiştirme (2)

Whatsapp profil ayarları bölümünde ise profil resmi ekleme ve bir görünen Whatsapp profil adı değiştirme veya kaldırma işlemi yapılmaktadır.

whatsapp-profil-resmi-değiştirme (3)

Ok ile işaretli kısımlardan resim veya isim değişikliği yapabilirsiniz, kalem simgelerine dokunarak resim değişikliklerinizi yapabilirsiniz.

Whatsapp profil resminizi, Galeriden, Fotoğraflarınızdan, kamera ile bir resim çekerek değiştirebilirsiniz. Whatsapp profil resmi kullanmak istemiyorsanız “Kaldır”seçeneği ile Whatsapp profil resminizi kaldırabilirsiniz.

whatsapp-profil-resmi-değiştirme (4)

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.