MobilShift

Whatsapp mesaj okundu bilgisi kapatma

22.01.2016
36
Whatsapp mesaj okundu bilgisi kapatma

Whatsapp mesajların okunduğu bilinmesin

Whatsapp uygulamasında karşı tarafın gönderdiği mesajları okuduğunuzda çift mavi tik ile mesajı gönderene bu bilgi verilmekteydi, bu Whatsapp tarafından verilen bir hizmet ve mesaj okundu bilgisi olarak isimlendirebileceğimiz uygulama şu şekilde çalışmakta. Size mesaj gönderen bir kişi, siz o mesajı okuduğunuzda yada mesajı açtığınızda, karşı tarafa çift tik işareti mavi renge dönüşerek bilgi verir.

Whatsapp mesaj okundu bilgisi kapatmanın bir kaç yolu var, karşı tarafın sizin mesajları okuduğunuzu bilmemesi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Whatsapp Mesaj Okundu onaylarını kapatın, bu işlem için Whatsapp Ayarlar > Hesap > Gizlilik menüsüne girin ve buradan “okundu onaylarını kapat” seçeneğine dokunun. Bu seçneği işaretlediğinizde, sizin gönderdiğiniz mesajlara okundu bilgisi de almazsınız yani  kendi mesajlarınızın okunup okunmadığını bilemezsiniz.

Telefon anasayfa giriş  ekranına WhatsApp widget’ı ekleyin: Whatsapp mesajları geldiğinde bu Widget üzerinden mesajarınızı kolayca okuyabilirsiniz. bu şekilde okuduğunuz mesajlarda okundu bilgisi karşı tarafa gitmez.

Whatsapp mesaj okundu bilgisi kapatmak için telefonunuzu Uçak moduna alarak bu bilginin gitmemesini sağlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.