MobilShift

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Saat İşareti Çıkıyor

25.12.2018
463
Whatsapp Mesaj Gitmiyor Saat İşareti Çıkıyor

WhatsApp mesaj gitmeme ve ekranda saat çıkma sorunu neden kaynaklanır? Bu sorunun çözümü için ne yapmak lazım? Bu yazımızda olası mesaj gitmemesi, gönderilememesi sorunlarına çözüm yolları verilmektedir.

WhatsApp üzerinden mesaj gönderme konusunda bir sorun yaşıyor olabilirsiniz, gönderdiğiniz mesajlar karşıy aulaşmıyor ve mesajınızın yanında bir saat simgesi çıkıyorsa, bu sorunu yaşıyor olduğunuzu anlarsınız.

Peki WhatsApp mesaj gönderememe sorunu nasıl çözülür? Bu sorunun çözümü için birden fazla seçeneği değerlendirmek gerekebilir. Mesajınızın karşı tarafa gitmemesine sebep olan şeylerden bazıları aşağıda verilmiştir.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözüm Yolları

WhatsApp mesaj gönderip almak için geçerli ve çalışan bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır. Yapmanı zgereken ilk şey telefonunuzun internet bağlantısını kontrol etmek olacaktır.

WhatsApp, mobil veri veya WiFi üzerinden çalışabilir, bu sebeple her iki bağlantıdan en az bir tanesine bağlı olduğunuzu kontrol ederek işe başlayabilirsiniz.

Bu adımı doğrulayarak, telefonunuzun gerçerli bir internet bağlantısı olduğunu doğruladıktan sonra, hala mesaj gönderemiyorsanız, o zaman yapmanız gereken diğer yöntemler ise aşağıda verilmiştir.

Cep telefonunuzda, yazılımsal bir hata olasılığına karşı, yeniden başlatma gerekebilir. Telefonunuzu yeniden başlatarak kararsız hale gelmiş olan yazılım veya donanımları çalışır hale getirebilirsiniz.

Bu seçeneğide yaptıysanız ve hala mesaj gönderme sorunu yaşıyorsanız, bu durumda, WhatsApp kişilerinizden mesaj gönderememe sorunu için farklı bir kişiyi deneyebilirsiniz.

Eğer sadece bir kişide bu sorunu yaşıyorsanız, mesaj göndermeye çalıştığınız kişi sizi engellemiş olabilir. Eğer kişi sizi engellemiş ise, o kişiye mesaj göndermezsiniz.

WhatsApp mesaj gönderememe sorunun bir kaynağı da yeni kurulmuş ve doğrulanmamış bir hesap kullanıyor olmanız olabilir. Eğer WhatsApp uygulamasını yeni kurduysanı zve henüz doğrulama işlemini yapmadıysanız, gerekli doğrulama işlemini yaptıktan sonra mesaj göndermeye başlayabilirsiniz.

Cihazınızda, internet bağlantısını sağlayan yazılımlar veya donanımlarda bir sorun olabilir, eğer internet bağlantınız olduğu halde, mesaj gönderme sorunu yaşıyorsanız, mobil modeminiz arızalanmış olabilir, internet bağlantınızı farklı bir kaynak üzerinde deneyerek kontrol edebilirsiniz.

Son olarak dikkat etmeniz gereken bir noktada, mesaj göndermeye çalıştığınız kişinin telefon numarası doğru bir şekilde kayıt edilmemiş olabilir. Bu durumda ise, rehberinizde kayıtlı kişinin telefon numarasını kontrol ederek doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Saat İşareti Çıkıyor Sorun Giderme

WhatsApp mesajınızın gönderilmemesi ve saat işareti görünmesinin birkaç nedeni olabilir:

  1. İnternet bağlantınızın yeterli olmaması: WhatsApp mesajınızı gönderebilmek için yeterli bir internet bağlantınıza ihtiyacınız vardır. Eğer bağlantınız yavaş veya kesintili ise, mesajınız gönderilemeyebilir ve saat işareti görünür.
  2. WhatsApp sunucularında bir sıkıntı olması: WhatsApp’ın sunucularında bir sıkıntı olması nedeniyle de mesajınız gönderilemeyebilir ve saat işareti görünür. Bu durumda, WhatsApp ekibinin bu sıkıntıyı çözmesini beklemek gerekir.
  3. Alıcının cihazında bir sorun olması: Alıcının cihazında bir sorun olması da mesajınızın gönderilmemesine neden olabilir. Örneğin, eğer alıcının cihazında bir uygulama çalışıyor ve bu uygulama cihazınızın internet bağlantısını kullanıyorsa, mesajınız gönderilemeyebilir.

Eğer saat işareti görünmeye devam ediyorsa, bu durumdan dolayı WhatsApp ekibine başvurarak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.