MobilShift

Whatsapp kiminle konuşuyor uygulaması

10.02.2016
42
Whatsapp kiminle konuşuyor uygulaması

Son yıllarda bir çok kişi eşinin yada sevgilisinin ya da platonik aşkının Whatsapp’ta ne kadar vakit geçirdiğini merak ediyor. Bununla alakalı, sevgilim veya eşim dostum kiminle konuşuyor, ne zaman online oldu ve saatlerdir kiminle konuşuyor. Ne zaman Whatsapp’a girdi ne zaman çıktı gibi bilgileri merak edenler oluyor.

Whatsapp üzerinden kime ne gönderdi gibi bilgileri de arayan bir çok insan bulunmaktadır. Whatsapp kimle konuşuyor uygulaması diye bir şey gerçekten var mı?

Peki bu durumda Whatsapp üzerinden yapılan bu konuşmaları izleme ve görme imkanı var mıdır?

Ancak son günlerde Whatsapp için son günlerde popüler olan 3.parti uygulamalar içinde Whatsapp arkadaşlarınızın kiminle konuştuğu, ne gönderdiği gibi özel bilgileri görebileceğimiz özellikte uygulamalar var mı? İsterseniz konuya biraz açıklık getirelim ve gerçekten böyle bir şey mümkün mü bir bakalım.

Bu uygulamalar gerçekten işe yarıyor mu ve bu bilgileri öğrenmeniz mümkün mü? Ya da hangi bilgileri hangi ölçüde öğrenebiliriz.

Whatsapp Kişilerin Görebileceği Bilgi Türleri

Normal rehberinizde kayıtlı kişileriniz Whatsapp durumlarınızı görebilir, ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görebilir.  Ancak dilerseniz, durumlarınızı bazı kişilerin görmemesini de seçebilirsiniz. Ya da bazı kişiye ait durum bilgisini paylaşabilirsiniz.

Son görülme yada Çevrimiçi durumunu kapatma diye bir durum söz konusu değil.

Ama burada önemli olan bir husus var, bunlardan bir tanesi ise kişinin sizi engellememiş olması gerekiyor. Sizi engelleyen birisinin, Çevrimiçi hariç hiçbir bilgisini görmeniz mümkün değildir.

Whatsapp 3. Parti Uygulamaları

Whatsapp için yazılmış 3.Parti diye tabir edilen, farklı uygulamalar bulunur, bu uygulamalar. Örneğin WhatsStat, Whatsdog isimli uygulamalar olabilir. Bu tip uygulamalar, kişinin çevrimiçi bilgilerini toplar ve size bir rapor halinde sunarlar.

Bu uygulamaların yaptıkları fazladan veya farklı bir işlem yoktur. Olmayan yada kişisel bilgileri vermezler. Zaten açık olan sadece sizin göremediğiniz bir bilgiyi size verirler. Onun için bu uygulamalar da genellikle ücretlidir. Bu yüzden Whatsapp’ın izin verdiği ölçüde yapılan işlemlerdir.

Whatsapp Kiminle Konuşuyor Göremem Mümkün mü?

Hayır mümkün değil. Ancak tahmin etmeniz mümkün. Bunların dışında, kimi aradığınız görmeniz de mümkün değil. Ya da birine emoloji gönderip göndermediği, kiminle konuştuğu gibi bilgileri göremezsiniz. Bunlar kişiye özel bilgilerdir görmeniz, bilmeniz, yada rapor almanız mümkün değildir.

Bu tip uygulamalar numaraları takip ederek kim ne zaman online oldu hangi tarih ve saatte çevrimiçi bunların raporlarını tutarlar ve eğer konuştuğundan şüpheniz olduğu kişileri buraya eklerseniz anlayabilirsiniz.

Bu uygulamalar birden fazla numara takibi yapabilirler ve bu numaraların online olma zamanlarını karşılaştırarak bir benzerlik olup olmadığına bakarlar.

Sonuç olarak, Whatsapp uygulamasının izin verdiği ölçüde, başkaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında Ücretli bile olsa, farklı bir bilgi vereceğini iddia eden uygulama yada kişilere itibar etmeyiniz.

WhatsStats nedir ne işe yarar” isimli makalemizden bu uygulama hakkında bilgi alarak, dilerseniz kullanabilirsiniz.

Whatsapp için kim olursa olsun, ister arkadaş listenizdekiler, ya da farklı kişilerin, bu özel bilgilerinin paylaşılması imkansızdır. Ayrıca üçüncü kişilere gösterilmesi raporlanması da imkansızdır. Whatsapp için diğer kişilerin görebileceği bilgi en fazla durum bilgisidir. Durum bilgisi, çevrimiçi ve en son görülme tarihi bilgilerini rehberinizde kayıtlı Whatsapp kişileriniz için görebilirsiniz.

Bu durum zaten Whatsapp tarafından verilen bir bilgidir. Ama burada bir izinde gereklidir. Kişi bu özelliği isterse kapatabilir ve veya sizi engellemiş olabilir, böyle bir durumda Whatsapp kişisinin durum bilgisini göremezsiniz.

Whatsapp durum bilgisi raporlama uygulamaları

Whatsapp için durum bilgilerini raporlayan ve size sunan bazı farklı uygulamalar vardır. Bunlar Whatsdog, WhatStats gibi uygulamalardır.

Bu tür uygulamalar takip edilen numaraların Whatsapp’a girdiği çıktığı, ne kadar kaldığı gibi bilgileri günlük ve aylık olarak raporlarlar. Ama bu durumda Whatsapp tarafından engellenebilir.

Bu uygulamalar çok fazla sorgu yaparlar. Bundan dolayı bu hizmeti sağlıklı veremezler. Son günlerde ücretsiz olan bu servislerin hiç birisi düzgün şekilde çalışmamaktadır.

Sonuç olarak, Whatsapp üzerinden hiçbir uygulama ile kiminle konuşuyor öğrenemezsiniz. Hiçbir uygulama ya da program başkalarının ne yaptıklarını, ne paylaştıkları ve karşı tarafa ne gönderdikleri bilgisini hiç bir zaman vermez.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. funda dedi ki:

    Bulamadım

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.