MobilShift

Whatsapp Kaydol

28.01.2016
159
Whatsapp Kaydol

Whatsapp ücretsiz ve Türkçe olarak hizmet veren bir iletişim uygulamasıdır. Whatsapp açmak istiyorum, nasıl açabilirim, telefonuma Whatsapp yüklemek ve kullanmak için gerekli olanlar nelerdir, Whatsapp giriş yapmak istiyorum, bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa, bu yazımızda size Whatsapp uygulamasını nasıl indirip telefonunuza kurabilirsiniz anlatmaya çalışacağız. Whatsapp açma ile ilgili resimli anlatımımız aşağıda yer almaktadır, anlatılan yönergeleri uygulayarak, Whatsapp hesabınızı açarak telefonunuza kurabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Whatsapp İndirme

Whatsapp uygulaması Android başta olmak üzere, İos, Windows Phone, BlackBerry ve Symbian işletim sistemlerinde çalışabilen bir uygulamadır. Sizde telefonunuzun çalıştırdığı işletim sistemine uygun olan sürümü Whatsapp resmi indirme sayfasından telefonunuza indiriniz. Whatsapp uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

whatsapp-aç-kaydol

WhatsApp’ı İndir

Whatsapp Yükleme ve kurma

WhatsApp uygulamasını indirdiniz, şimdi uygulamayı açalım ve kurarak kullanmaya başlayalım. WhatsApp uygulamasını açtığınızda karşınıza gelecek olan, alanda bir telefon numarası yazma alanı bulunur, buraya telefon numaranızı yazınız, bu numarayı telefonda bulunan sim kartınızın numarasını yazmanız gereklidir, doğrulama Sms’i gönderilecektir.

Telefon numaranızı son bir kere kontrol ederek, düzeltme yapabilirsiniz,  Dilerseniz “Düzenle” dilerseniz “Ok” tuşuna dokunarak işleme devam ediniz.

WhatsApp kaydolma işleminde, Telefon doğrulamasını girdikten sonra, Sms gönderilecektir, bu mesajın gelmesini bekleyin ardından otomatik olarak tanımlanmasına izin verin ve bu işlemin bitmesini bekleyin.

WhatsApp doğrulama işlemi bittiğine göre şimdi WhatsApp profilinize bir isim ve dilerseniz Profil resmi ekleyebilirsiniz, daha sonra “İleri” butonuna dokunarak devam ederek işlemi bitirin.

Hizmetinizin aktif olduğuna dair “WhatsApp’a Hoşgeldiniz” yazısını görünce, uygulamanın doğru bir şekilde yüklendiğinden emin olabilirsiniz. Artık telefon rehberinizde kayıtlı olan kişiler içinde WhatsApp kullanan kişiler ile hem mesajlaşabilir yada sesli arama yaparak iletişim kurabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.