MobilShift

Whatsapp hangi telefonlarda kullanılır

06.10.2016
153
Whatsapp hangi telefonlarda kullanılır

Whatsapp Destekleyen Telefonlar

Dünyaca ünlü mmesajlaşma uygulaması Whatsapp, neredeyse tüm mobil cihazlarda kullanılabilir. Whatsapp destekleyen ve kullanılabilecek telefonlar ve kullandıkları işletim sistemleri hangileridir. Whatsapp kullanmak isteyen ama telefonlarında uygulamayı kullanabileceklerinden emin olmayan kullanıcılar için bir yardım makalesi hazırladık. Yazımızdan hangi telefonlarda Whatsapp uygulaması kullanılabilir öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Destekleyen İşletim Sistemleri

Whatsapp bir çok mobil işletim sisteminde çalışabilir, Başta Android ve İos olmak üzere, Windows Phone, Blackberry İos ve symbian işletim sistemlerinde çalışabilmektedir. Bir telefonda Whatsapp uygulamasının kullanılabilmesi için, çağrı alabilmeli ve bir internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir.

whatsapp-destekleyen-telefonlar-2016

Whatsapp Android Desteği

Whatsapp uygulaması neredeyse tüm Android işletim sistemi kullanan telefonları destekler ve sorunsuz olarak çalışabilir, ancak çok eski sürümlerde Whatsapp desteği kaldırılmıştır. Eğer telefonunuz Android 2.2 ve üstü bir işletim sistemine sahipse Whatsapp uygulamasını cihazınızda kullanabilirsiniz.

Whatsapp İos Desteği

WhatsApp, iOS 7 veya daha yenisini kullanan iPhone’ları desteklemektedir.

Whatsapp Windows Phone Desteği

Whatsapp uygulamasını Windows Phone 8 veya üstü bir işletim sistemini kullanan bir telefonda kullanabilirsiniz, daha alt sürümlerde Whatsapp kullanamazsınız.

Whatsapp desteği olmayan telefonlar

WhatsApp 2016 yılı itibariyle aşağıdaki Platformlarda çalışan cihazlarda kullanılamayacaktır, eğer telefonunuz aşağıda yer alan listede ise, işletim sisteminizi güncelleyerek WhatsAppuygulamasını kullanabilirsiniz, aksi halde WhatsApp’ı kullanmanız mümkün olmayacaktır.

WhatsApp desteklemeyen Platformlar

  • BlackBerry OS ve BlackBerry 10
  • Nokia S40
  • Nokia Symbian S60
  • Android 2.1 ve Android 2.2
  • Windows Phone 7.1
  • iPhone 3GS/iOS 6

 

Whatsapp desteği olan Tüm Telefon modelleri

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.