MobilShift

Whatsapp grup profil resmi nasıl bulunur

08.01.2022
202
Whatsapp grup profil resmi nasıl bulunur

WhatsApp kullananların birçoğu grup kurarlar ya da bir grupta yer alırlar. Bu sebeple WhatsApp grup kuruluşunda aradıkları şey ilk olarak bir grup resmidir. Peki WhatsApp grup resmi boyutu nedir? Bu resimleri nasıl bulabilirsiniz ondan bahsedeceğiz.

WhatsApp şüphesiz en çok kullandığımız iletişim aracı ve WhatsApp grupları ise en çok vakit geçirdiğimiz mecralardır. Ama birçok kullanıcı WhatsApp grubu kurduğunda güzel bir WhatsApp grup profil resmi seçmek istiyorlar.

Haklı olarak grubun özelliklerini taşıyan bir WhatsApp grup resmini arayarak zaman geçiriyorlar. Bizlerde size yardımcı olmak için bu resimlere en kolay ve basit yoldan ulaşabilirsiniz anlatacağız.

WhatsApp grup resimlerinin boyutu burada önem arz ediyor. Web üzerinden bulacağınız resimlerin boyutları uygun değilse biçimsiz ve alakasız duracaktır. Bu sebeple WhatsApp grup resim boyutuna göre bir arama yapmanız gerekiyor.

WhatsApp Grup Profil Resmi Nasıl Bulunur?

İlk olarak başvuracağımız şey tabii “Google görsel aramalar” ama burada direkt olarak arama yapmadan önce bir kaç ayar yapmamız gerekiyor. Bu ayarlardan sonra istediğimiz konularda, istediğimiz konu temalı bir resme ulaşabilmemiz daha kolay olacaktır.

WhatsApp grup profili araması yapacağımız ilk yer Google olacaktır. Ancak burada arama yaparken bazı yardımcı araçlardan yararlanacağız. İstediğimiz ve kuracağımız grubun konusuna uygun en uygun aramayı bu şekilde daha sağlıklı yapabileceğiz.

Google Görsel Araması ile WhatsApp Grup Profil Resminizi bulabilirsiniz

İlk olarak Google aramalara hangi tür bir resim aradığımızı gireceğiz. Ardından arama sonuçlarından “Resimler” sekmesine tıklayarak, arama kelimemizin görsel sonuçlarına ulaşacağız. Bu alanda sadece aradığımız kelime ile ilgili resimler bulunur.

Ardından WhatsApp grup profil resmi yapacağımız resim ile alakalı aramamızı biraz daraltacağız. Peki bunu nasıl yapacağız.

Google görsel aramada işaretli yerde “Tools” ya da “Araçlar” butonunu fark ettiniz mi? İşte bu araçlardan yararlanarak istediğimiz sonuca daha kolay ulaşabiliriz.

Google resim araması ile whatsapp grup profil resminizi kolay bulabilirsiniz.

“Arama tipi” açılır kutusundan arama sonuçlarını daraltabilirsiniz. Burada yer alan seçenekleri kullanarak WhatsApp grup profiliniz için daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

google görsellerde araçlar kısmından aramanızı daraltarabilirsiniz

Google görsel aramada grubumuz için bulacağımız resmin hangi renk tonlarında olacağını belirleyebileceğimiz araç kutusundan yararlanacağız. Burada seçeceğiniz renk tonlarında aradığınız kelime ile ilgili resimler görüntülenecektir.

google görsel arama ile WhatsApp grup profil resimlerinizin hangi renklerde olacağını belirleyebilirsiniz.

Bu araçta ise Google resim aramasında boyutları seçebilirsiniz. WhatsApp grup profili için uygun olan seçenek “Medium” yani orta büyüklükte bir resim seçmemiz gerekmektedir.

WhatsApp grup profili için ölçüler 400 x 400 piksellik bir resim bulmamız gerekmektedir. Daha küçük ya da daha büyük resimler bizim için uygun olmayacaktır.

Google görsel aramada boyutlandırma seçeneği ile WhatsApp grup profil boyutunuza uygun seçeneği bulun.

Pinterest ile Grup Resminizi Arayabilirsiniz

Bunun dışında Pinterest isimli resim sitesinden yararlanarak istediğiniz resmi bulmanız da olasıdır. Pinterest ilginç ve birbirinden farklı kategorilerde orijinal resimlerin yer aldığı bir harika bir uygulamadır.

WhatsApp grubunuzun profil resmini aramak için ideal bir ortam sunar. Pinterest sitesine giderek grup konunuz ile alakalı kelimeyi yazın ve arama sonuçlarına bakın.

En üstte yer alan filtre kısmından sonuçları daha daraltarak daha alakalı ve kimsede olmayan cool ve havalı WhatsApp profil resimlerine ulaşmanız mümkündür.

Pinterest arama sonuçlarını daraltarak daha alakalı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Pinsterest ile WhatsApp Grup Profil resimleri aramak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.