MobilShift

WhatsApp Gece Modu Nedir | Nasıl Kullanılır

29.03.2019
48
WhatsApp Gece Modu Nedir | Nasıl Kullanılır

WhatsApp’ta Gece Modu Nedir?

WhatsApp gece modu ya da Karanlık Mod özelliği ile gözleriniz daha az yorulacak ve uygulamayı daha rahat bir şekilde kullanabileceksiniz. Buna göre WhatsApp gece modu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi temel bilgilere ve WhatsApp gece modu açma işlemi nasıl yapılır gibi ayarlarıda nereden yapabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

WhatsApp gecemodu özelliğini yakın zamanda hizmete soktu, kademeli olarak hem Android hemde İOS sürümlerine getirilen bu özellik sayesinde, gece WhatsApp kullanmak isteyen için siyah bir tema ile hizmet verebilecek. WhatsApp gece modunu kullanmak isteyen kullanıcıların merak ettikleri bu özellik nedir ve nasıl kullanılır?

WhatsApp gece modu nedir

WhatsApp gece modu özelliği

WhatsApp dünyanın en çok kullanılan ve tercih edilen iletişim platformu olmuş durumda, bu sebeple hem kullanıcılardan gelen talepler hemde WhatsApp geliştiricileri tarafından sık sık güncellemler ile yenilikler yapılarak uygulama güncellenmektedir. Bu yeniliklerden bir tanesi de “WhatsApp Gece Modu” özelliğidir. Peki tam olarak bu nedir ve ne işe yarar?

Şuanda WhatsApp beyaz bir zemin üzerine siyah renkte yazı stili ile kullanılabilen bir temaya sahiptir. Bunu tersine çevirerek kullanmak göz sağlığı için özellikle geceleri oldukça iyi bir fikirdir. WhatsApp ise, bu özelliği çok yazkın bir zamanda getirmeyi planlıyor.

WhatsApp gece modu, adı üstünde uygulamayı gece kullanacaklar için hazırlanmış bir temaya sahiptir. Siyah olarak tasarlanan bu tema, kullanıcılar tarafından dilenirse seçilerek uygulanabilecek. WhatsApp gece modu özelliği, bu şekilde kullanıma sunulmuş olan bir seçenek olarak kullanıcılara sunulacaktır.

WhatsApp Gece Modu Nasıl Kullanılır?

WhatsApp ayarlarından dilenirse seçilerek uygulamada kullanılacak olan WhatsApp gece modu ile WhatsApp uygulaması siyah bir tema ile görünür bir hale gelecektir. Bu şekilde isteyen ve dileyen kullanıcılar tarafından kullanılabilecektir.

WhatsApp gece modu teması

WhatsApp night mode nedir

WhatsApp Gece Modu Ne İşe Yarar?

WhatsApp gece modu özelliği, uygulamayı gece kullanacaklar için geliştirilmiştir. Buna göre gece gözlerin koyu renklerde ve özellikle siyah renkte daha az yorulduğu bilinmektedir, bu sebeple siyah yoğunluklu bir temaya sahip uygulamayı tercih edecek kullanıcı sayısı da bir hayli fazladır.

WhatsApp Gece Modu Nasıl Açılır?

Bu  özellik tamamen kullanıcıların tercihine bırakılmıştır, buna göre dileyen kullanıcılar “Gece Modu” özelliğini kullanacaklar, istemeyenler ise eski sürüm renk düzeni ile kullanmaya devam edeceklerdir.

WhatsApp gece modu özelliğini açmak ve aktif etmek için “Ayarlar > Gece Modu” sekmesini kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.