MobilShift

Whatsapp etiketleme nedir | Nasıl kullanılır

24.06.2016
32
Whatsapp etiketleme nedir | Nasıl kullanılır

WhatsApp etiketleme uygulaması nedir, ne işe yarar? Nasıl çalışır faydaları nelerdir, WhatsApp etiketleme ile ilgili merak ettikleriniz, bir mesajı nasıl etiketleyebilirim kişileri etiketleme yapmak neye yarayacak gibi kafanıza takılan bazı soruları cevaplamaya çalışacağız.

WhatsApp etiketleme uygulaması

Bu etiketleme bir grup için geçerli olacak, çünkü bir kişiyi etiketlemek, diğer kişilerden onu ayırmak anlamına geldiğinden, bu uygulama bir WhatsApp grubunda kullanılabilecek, peki bu etiketleme nasıl çalışacak ve ne işe yarayacak?

WhatsApp etiketleme ne işe yarar?

Bir WhatsApp grubunda bir konuşma içinde, yazdıklarınızı grup içinde bir kişiye yöneltmenizi sağlar, birden fazla kişi ile konuşurken, gruba yazdığınız bir yazıyı o kişi o an için okumayabilir veya üstüne alınmaz, yada farklı bir kişi kendisine söylendiğini sanabilir, bu durum bazen farklı anlaşılmalara yol açabilir, bu durumda WhatsApp etiketleme devreye girer ve özellikle ortaya bir konuşma değilse, grup içinde bir kişiye yöneltmeniz için mesajı etiketleyerek o kişiye direkt yöneltmeniz sağlanır.

Bu durumda aslında, direkt olarak o kişiye grup dışından mesaj göndermenizde mümkündür ama grubum içinde bu işlemi yapabilmek ancak bu etiketleme ile mümkün olacaktır.

WhatsApp etiketleme nasıl çalışır?

WhatsApp etiketleme için, mesajın içeriğinde herhangi bir yere @kişiadı şeklinde bir ibare koymanız yeterli gelecektir, bu durumda o kişi ayrıca bir bildirim alacaktır ve ayrıca mesajınız da grup içinde görünür şekilde ve etiketli olarak yer alacaktır. WhatsApp etiketleme bu şekilde çalışacak, uygulama çok yeni olduğundan ve test aşamasında olduğundan, çok yakında kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.