MobilShift

Whatsapp da numara değiştirme

03.06.2015
183
Whatsapp da numara değiştirme

 Whatsapp da numara değiştirme

Whatsapp da numara değişikliği nasıl yapılır? Whatsapp kaç hat üzerinde çalışır, çift hatlı telefonda Whatsapp kullanılır mı? Whatsapp uygulamasını başka bir telefonda nasıl kullanabilirim.

Whatsapp, internet bağlantınız üzerinden mesajlaşma yapabileceğiniz ve telefon numaranızı kullanarak, sesli görüşmeler yapabileceğiniz bir uygulamadır. Whatsapp, teknik olarak sadece bir telefon numarasını, bir telefonda kullanmak üzere tasarlanmıştır. Whatsapp uygulamasını telefonunuz, çift hatlı olsa bile sadece tek bir hatta tanımlayarak kullanmanıza olanak sağlar, her iki hattı tek bir telefona tanımlamanız mümkün değildir.

Telefonunuzda Whatsapp uygulamasını kurduktan sonra, sizden numaranızı girmeniz istenir ve bu numaraya bir doğrulama kodu gönderilir ve bu şekilde bir tanımlama yapıldıktan sonra Whatsapp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Whatsapp numara değişikliği

Herhangi bir sebep ile numaranız değişti ise yada telefonda bir sim kart değişikliği yaptıysanız, Whatsapp uygulamanızda ki tanımlı telefon numaranızı da değiştirmeniz gerekir.  Whatsapp numara değişikliği için aşağıdaki yönergeleri takip ediniz.

Whatsapp uygulamasını açınız ve sol üstte bulunan üç noktalı yere dokunun, ayarlar menüsü açılacaktır.

Whatsapp da numara değiştirme-1

Ayarlara dokunun, Whatsapp ayarları menüsü açılacaktır.

Whatsapp da numara değiştirme-2

Whatsapp Ayarlar menüsünde bulunan “Hesap” menüsüne dokunun.

Whatsapp da numara değiştirme-3

Hesap menüsü altında “Numarayı değiştir” menüsüne dokunun.

Whatsapp da numara değiştirme-4

Numarayı değiştir, menüsünde gerekli açıklamayı okuduktan sonra, “İleri” butonuna dokunun.

Whatsapp da numara değiştirme-5

Ekrana gelen ekranda mevcut yani eski telefon numaranızı giriniz, daha sonra yeni telefon numaranızı giriniz ve “Bitti” butonuna dokunun.

Whatsapp da numara değiştirme-6

Tüm bu işlemleri de yaptıktan sonra, yeni telefon numaranıza bir onay kodu gönderilir, bu işlem telefon numaranızın size ait olduğunu doğrulamak içindir, gerekli yere gelen kodu yazdıktan sonra Whatsapp da numara değiştirme işlemini başarı ile yapmış olursunuz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.