MobilShift

Whatsapp çalışıyor mu | Çöktü mü | Kontrol Edin

05.12.2016
192
Whatsapp çalışıyor mu | Çöktü mü | Kontrol Edin

Whatsapp Çalışıyor mu? WhatsApp sunucusu çalışıyor mu? WhatsApp çöktü mü? WhatsApp’da bir sorun mu var nereden öğrenebilirim? WhatsApp uygulaması ile ilgili sunucu sorunlarını kontrol edebilmek için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

WhatsApp kuşkusuz en popüler mesajlaşma programı olarak, hayatımızda ki yerini almış durumda, artık ister özel olsun, ister iş hayatımızda ki tüm işlemleri, mesajlaşma, resim, veri veya konum gönderme gibi tüm işlerimizi WhatsApp üzerinden halledebiliyoruz.

Ama bazen bir durumda gönderdiğimiz veri, mesaj vb. datalar karşı tarafa ulaşmıyor, yada karşı tarafın gönderdiğini söylediği mesajlar, resimler bize ulaşmıyor. Bu durumda internet bağlantımız olmasına rağmen, sebebi ne olabilir diye düşünürken, acaba WhatsApp çalışıyor mu diye aklımıza geliyor.

WhatsApp uygulamasının çalışabilmesi için, ilk gerekli olan şey bir internet bağlantısı ve karşı taraftan veri almamızı sağlayan WhatsApp sunucusunun da çalışması gereklidir. Bu iki bileşen olmadan WhatsApp uygulamasını kullanmamız mümkün değildir.

Whatsapp çöktü mü kontrol edin

Böyle bir şüphe duyuyorsanız, yapmanız gereken şey WhatsApp sunucusunu kontrol etmenizdir. Bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. eğer WhatsApp uygulamasının çalışıp çalışmadığını öğrenmek isterseniz bunu şu şekilde yapabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında “Ayarlar” kısmına girin.

whatsapp-calisiyor-mu-1

Hakkında ve Yardım” bölümüne dokunun.

whatsapp-calisiyor-mu-2

Sistem durumu“na dokunun.

whatsapp-calisiyor-mu-3

WhatsApp hizmeti normal çalışıyor. Yazısını gördüğünüzde sunucuların doğru olarak çalıştığını anlayabilirsiniz. Burada bir sunucu ile ilgili sorun var ise görebilirsiniz.

whatsapp-calisiyor-mu-4

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.