MobilShift

Whatsapp Bildirim Sesi Değiştirme & İphone

29.09.2017
175
Whatsapp Bildirim Sesi Değiştirme & İphone

Whatsapp Bildirim Sesi Değiştirme

iPhone’da, WhatsApp’ın bildirim ve zil sesini nasıl değiştirebilirim? WhatsApp’ın zil sesini veya uyarı bildirim tonunu nasıl değiştirebilirim? Başka bir ses eklemek istiyorum, nasıl ekleyebilirim?

WhatsApp uygulaması bilindiği gibi, İos için farklı Android için farklı bir sürüm kullanır bu sebeple bazı ayarlar farklı olabilmekte, işte bunlardan birisi de zil sesi değiştirme işlemidir.

İphone içine tanımlanmış olan zil sesleri, WhatsApp uygulaması içinden seçilerek uygulanabilir, bunun için aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

WhatsApp  Bildirim Sesi Değiştirme

Buradaki ayarlar genel ayarlardır ve Whatsapp için her kişiye aynı işlemi uygulayacaktır.Ayrıca kişiye özel bir zil sesi de tanımlayabilirsiniz. Ancak burada anlatılan genel bildirim seslerinin nasıl ayarlanacağıdır.

Bunun için WhatsApp uygulamasını açtığınız karşınıza gelen ekranda alt sağ kısımdaki “Ayarlar” seçeneğine dokunun. Burada bir çok ayar yapabileceğiniz seçenek yer alır. Bu bölümdeki “Bildirimler” seçeneğine dokunun.

Bildirim ayarları bölümüne geldiniz. Burada “Uyarıları Göster” seçeneğinin altındaki bölümde yer alan ses seçeneğine dokunun.

Burada yer alan ses seçeneklerinden bir tanesini seçerek uygulayabilirsiniz.

Dilerseniz kişiye özel bir bildirim yani ses tonu atayabilirsiniz. İphone için özel ton nasıl tanımlanır?

Whatsapp Kişiye Özel Zil Sesi tanımlama İphone

Kaydet

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.