MobilShift

VPN nedir? Ne işe yarar? Iphone ve Android için VPN

26.07.2022
107

VPN nedir, ne işe yarar ve bu hizmetin ana kullanımlarını konuşacağız. Iphone, Android gibi akıllı telefonunuza nasıl VPN kurulacağını ve en iyi VPN hizmetlerini tartışacağız.

VPN nedir? Ne işe yarar? Iphone ve Android için VPN

VPN, Sanal Özel Ağ anlamına gelir. Uzak sunuculara bağlanarak güvenli internet bağlantılarına izin veren dijital bir ağ hizmetidir. VPN hizmetleri birçok nedenden dolayı kullanılır. VPN nedir, ne işe yarar ve bu hizmetin ana kullanımlarını konuşacağız. Iphone, Android gibi akıllı telefonunuza nasıl VPN kurulacağını ve en iyi VPN hizmetlerini tartışacağız. Mobil cihazınıza bir VPN uygulamasının indirilmesinin avantajlarıyla başlayalım.

VPN HİZMETLERİ: YARARLARI

MUTLAK GÜVENLİK

VPN hizmetleri, cihazınız internete bağlıyken verileri korur ve şifreler. Özel bilgileriniz (e-postalar, şifreler, banka bilgileri, tarayıcı geçmişi vb.) güvendedir ve kimse tarafından erişilemez. Cihazınıza herhangi bir yerden ve herhangi bir İnternet bağlantısından, saldırıya uğrama endişesi duymadan bağlanabilirsiniz.

KISITLANMIŞ WEB SİTELERİNE VE ÇEVRİMİÇİ İÇERİĞE ERİŞİM

Ülkenizde veya bölgenizde kısıtlanmış herhangi bir web sitesine veya çevrimiçi içeriğe erişmek istiyorsanız bir VPN hizmeti yüklemeniz gerekecektir. VPN hizmetleri, IP adresinizi seçtiğiniz ülkeninkiyle değiştirerek ülkenizde kısıtlanmış web sitelerine erişmenizi sağlar.

Örneğin YouTube, belirli bölgelerde içeriğiyle ilgili bazı kısıtlamalara sahiptir. O bölgede yaşıyorsanız ve yasaklı içeriği görüntülemek istiyorsanız ne yapmalısınız? Veya en sevdiğiniz çevrimiçi kumarhaneyi yasaklayan bir ülke mi? Bir VPN hizmeti yüklemek, yasaklı içeriğe erişmenizi sağlamak için yeterli olacaktır. Daha önce izleyemediğiniz YouTube videolarına VPN hizmetiniz ile internete bağlanarak erişebileceksiniz.

GİZLİLİK SAĞLAR

İnternete bağlandığınızda bilgisayarınız veya mobil cihazınız otomatik olarak bir IP adresi alır. IP adresiniz tüm çevrimiçi etkinliklerinizi izlemek için kullanılabilir. Tüm çevrimiçi etkinliğiniz IP adresiniz kullanılarak izlenebilir. Buna Google aramaları, ziyaret edilen web siteleri, çevrimiçi satın alınan öğeler, tıklanan bağlantılar, yorumlar, sosyal medya platformlarındaki paylaşımlar ve beğeniler ve diğer birçok işlem dahildir.

Bir VPN hizmeti aracılığıyla internete bağlanarak bu sorunu aşabilirsiniz. Bu, IP adresinizi gizler ve çevrimiçi etkinliklerinizin izlenmesini engeller. VPN’ler, İnternet trafiğinizi, gizlenmiş bir IP adresi kullanarak başka bir ülkede bulunan bir sunucu üzerinden yönlendirir. IP adresiniz, adınız ve konumunuz dahil çevrimiçi kimliğiniz VPN tarafından korunmaktadır.

ARTAN BANT GENİŞLİĞİ

Mobile VPN hizmetleri, bant genişliğinizi optimize etmek, gecikmeyi azaltmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için birden fazla İnternet bağlantısını aynı anda kullanmanıza olanak tanır. İş görüşmeleri sırasında video akışı arabelleğe alma, gecikme veya bağlantı sorunları yaşamayacaksınız. Ek olarak, Twitter, YouTube ve Facebook‘ta daha yüksek kalitede canlı akışın keyfini çıkarabilirsiniz. Bir VPN, görüntülü konuşmaların tüm platformlarda kesintisiz ve yüksek kalitede olmasını sağlayacaktır.

ÜCRETSİZ VE ÜCRETLİ VPN’LER

Mobil cihazlar için birçok premium VPN hizmeti mevcuttur. Ücretli VPN hizmetlerine ek olarak kullanılabilecek birçok ücretsiz VPN vardır. Ticari bir VPN, daha hızlı bant genişliği gibi ek özellikler sağlayabilir, ancak cihazlarınız için yalnızca temel internet korumasına ihtiyacınız varsa, ücretsiz bir VPN yeterlidir. Hotspot Shield, Super VPN ve diğer VPN’ler, ücretsiz olarak en fazla korumayı sunan en iyisidir. Ayrıca daha önce sizlerle paylaştığımız opera ücretsiz VPN kullanma yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

AKILLI TELEFONA VPN NASIL KURULUR

Herhangi bir VPN hizmetini bir cep telefonuna indirmek kolaydır. Android telefonunuza bir VPN hizmeti yüklemek için tek yapmanız gereken Play Store’a gitmek, tercih ettiğiniz VPN sağlayıcısını aramak ve ardından Yükle’yi tıklamaktır. Apple Iphone için tüm VPN’ler App Store’dan indirilebilir.

Artık telefonunuzda VPN yüklü olmasının ne kadar önemli olduğunu anlamalısınız. VPN’lerin sunduğu tüm avantajlardan yararlanmanın zamanı geldi. Gizlilik ve güvenliğin VPN’lerin en önemli faydaları olduğuna inanıyoruz. Bir mobil cihazda yüklü bir VPN, çevrimiçi güvenliği ve emniyeti sağlamak için bir zorunluluktur.

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.