MobilShift

Vodafone Sms Gitmiyor Hatası

13.12.2016
297
Vodafone Sms Gitmiyor Hatası

Vodafone SMS gitmiyor sorunu neden olur? Bazı Vodafone kullanıcıları SMS gönderirken hata ile karşılaşırlar. Göndermek istedikleri SMS gitmez ve geçerli bir sebep olmamasına rağmen işlem başarısız olur. Peki bu sorunun kaynağı ne olabilir? Vodafone ile SMS gönderememe sorunu ve çözümü nedir? Yazımızda bununla ilgili olası nedenleri araştırdık ve sizlerle paylaştık.

SMS paketine sahip ve bakiyelerinde de sıkıntı olmayan Vodafone kullanıcıları bile bu sorunla karşılaşabiliyor. Bu durum, hattınız ile ilgili olabilmekte ve SIM kart kaynaklı sorunlar olabilmektedir.

Olası bir kaç çözümü bu yazıda sizlere anlatmaya çalışacağız.

Vodafone ile SMS neden gönderemiyorum?

Vodafone SMS gönderme sorunu çözümü ile alakalı olarak ilk olarak SIM kartınızda yaşanan bir sıkıntıdan kaynaklı olabilir. Bu durum sizin SMS göndermenize engel oluyor olabilir. Bu durumun çözümü ise, kartınızı başka bir telefonda denemektir.

Eğer farklı bir telefonda SMS gittiği halde siz gönderemiyorsanız, sorun o zaman sim kartta olabileceği gibi SMS ayarlarında da olabilir.

Sim kartınızda bir sorun olup olmadığını kontrol ettikten sonra, daha önce sim kart sorunları ile ilgili olarak yazdığımız yazımızı okuyabilirsiniz. “Sim Kart Sorunları” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

SMS ayarlarınızı gözden geçirin, bir çok akıllı telefonda artık SMS için bir ayar gerektirmese de, SMS gönderme kapalı olabilir. Telefonunuzdan SIM kart ayarlarını kontrol ediniz.

SMS Mesaj Merkezi Numarasını Kontrol Edin

SMS gönderip alabilmek için mobil operatörünüzün mesaj merkezi numarası tanımlı olmalıdır. Bu genellikle cihaz kurulumunda tanımlanır ve bir ayar gerektirmez. Ancak bazı durumlarda bu ayar değişmiş olabilir. Mesj merkezi numarasını kontrol ederek sorunu çözmeyi deneyiniz.

Mobil operatörlerin mesaj merkezi numaraları aşağıdaki şekildedir. Görüntülenen mesaj merkezi numarasını görüntüleyin ve kontrol edebilirsiniz.

  • Vodafone için mesaj merkezi numarası  +905429800033 
  • Turkcell için mesaj merkezi numarası  +905329010000 
  • TurkTelekom için mesaj merkezi numarası  +90 559 800 8000

Hattınızda Yeterli Bakiye Olmalıdır

Öncelikle daha öncede belirttiğimiz gibi, hattınızda bir SMS göndermek için yeterli bakiye olmalıdır, buna rağmen hala bir SMS gönderemiyorsanız o zaman hattınızın diğer ayarlarında sıkıntı olabilir. Bu sebeple aşağıdaki seçenekleri değerlendiriniz.

Gelen ve Giden SMS kutunuzu kontrol edin

SMS gelen kutunuz dolmuş olabilir. SMS gelen kutusunun belirli bir sayıda kapasitesi vardır. Gelen kutusu dolu olduğunda SMS gönderilemez. İlk önce SMS gelen ve giden kutunuzun tamamen dolu olmadığına emin olmak için tüm SMS’leri temizleyiniz ve telefonu yeniden başlatınız. Ardından bir SMS atmayı deneyiniz işleminiz hala başarısız ise o zaman aşağıdaki işlemi uygulayınız.

Vodafone SMS gönderme çözümü

Cihazınızda “arama yönlendirme” aktifleştirilmiş olabilir. Bunun için çağrı yönlendirmeyi iptal etmeniz gerekmektedir. Arama yönlendirmeyi iptal etmek için, telefonunuzun arama bölümüne girdikten sonra ##002# yazarak arama tuşuna basınız, ekranda arama yönlendirme “Aktif” yazısını gördüğünüzde işlem başarılı olmuş demektir.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Vodafone Müşteri hizmetlerine başvurun

Son olarak bunların hiçbiri işe yaramadıysa, Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak sorunu anlatarak çözüm yollarını kontrol edebilirsiniz.

Vodafone müşteri temsilcisine direkt nasıl bağlanılır?

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mine naİf dedi ki:

    Telefonumda sms paketi olduğu halde mesaj atamıyorum ve aryanlar bana ulaşamıyo

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.