MobilShift

Vodafone Rehber Kapatma

06.09.2017
686
Vodafone Rehber Kapatma

Vodafone Rehber Kapatma

Vodafone, rehber kaydınızı nasıl kapatabilirsiniz. Vodafone bilinmeyen numara sorgulama sistemi olan 11842 numaralı servise kapatma işlemi nasıl yapılır? Eğer numaranızın Vodafone rehberde görünmesini istemiyorsanız, bu servisi kapalı duruma getirebilirsiniz.

Bir çok kullanıcı numarasının Rehber’de kayıtlı olarak görüntülenmesini istemez. Bu durumda ne yapılır, Vodafone rehber servisi nasıl devredışı bırakılır ve numara gizlenir. Ancak bu işlem sadece 11842 numaralı Vodafone bilinmeyen numara bulma ve sorgulama servisinde yer almasını engelleyebilirsiniz.

Vodafone Rehber “Numaramı Rehbere Ekle” özelliğini kapatarak, numaranızın ve bilgilerinizin, Vodafone rehber’de yer almasını engelleyebilirsiniz. Bunu Vodafone Online self servis uygulamasına girerek kolayca yapabilirsiniz.

Vodafone Self Servis İle Rehber Kapatma

Vodafone Self Servis uygulamasına giriş için telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Vodafone Self Servisinde, Ayarlarım bölümünden “Arama Ayarlarım” kısmından, numaranızın rehbere kayıt olmasını devre dışı bırakmanız mümkün.

 

Bu ayarlar bölümünde yer alan “Numaramı Rehbere Ekle” seçeneğinin Kapalı durumda olması gerekmektedir, eğer Açık konumda ise, rehberde numaranız görüntülenir ve kapatmanız gerekmektedir.

Vodafone Rehber Kapatma SMS ile

Bu işlemi SMS ile kolayca yapabilirsiniz, bunun için; “SIFRE REHBER KAPAT” yazarak 7048’e göndermeniz gerekmektedir. Bu durumda numaranız rehberde görüntülenmesi kapatılacak ve gözükmeyecektir.

Bu servisi tekrar aktif etmek için, “SIFRE REHBER AC” yazarak 7048’e gönderiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.