MobilShift

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

28.03.2019
53
Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Vodafone müşteri hizmetleri yetkilisine direk olarak bağlanmak için sesli yanıt sisteminde tuşlayacağınız numaralar hangileridir? Kolayca ve beklemeden müşteri temsilcisine bağlanmak isterseniz, yapacağınız 3 tuşlama ile kolayca sadece 1 dakikada müşteri temsilcisine bağlanmanız mümkündür.

Vodafone aboneleri için, kullanıma sunulan 0542 542 00 00 numaralı telefonu aramanız gerekiyor. Burada ilk olarak sizi bir hoş geldin mesajı karşılayacaktır ve ardından dil seçimi yapmanız istenecektir.

Vodafone müşteri, bir soru ya da sorun için müşteri hizmetlerine bağlanmak istediklerinde, sesli yanıt sistemi içinde yer alan menüler içinde doğal olarak kaybolmak istemiyorlar. Bu sebeple müşteri hizmetlerine direkt olarak bağlanarak sorunlarının çözülmesini istiyorlar.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

  • 542’yi arayın
  • Sinyal sesini bekleyin
  • Aradığınız numara ile işlem yapmak için 1 (Bir) tuşlayın
  • İşlem yapabileceğiniz menüleri saymaya başladığında 3 (Üç) tuşlayın.
  • Tarife bilgisi verilen menüdeyken 6 (Altı) tuşlayın.

Yukarıda anlatıldığı şekilde sadece 3 adet tuşlama yaparak, sadece 1 dakika içinde Vodafone müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilirsiniz.

Ancak, Vodafone’da diğer müşteri hizmetleri sistemleri gibi, birçok sorunu sesli yanıt sitemi ile çözerek, müşteri yetkilisi ile en az işlemi yapabilmeyi amaçladıkları için, bu bir sorun olarak karşımıza çıkabiliyor. Aslında tam olarak sorun olmasa da, kullanıcılar müşteri hizmetleri yetkilisi ile birebir görüşerek sorunlarını çözmeyi istiyorlar.

Bu durumda kullanıcılara sunulan sesli yanıt ya da tuşlamalı menü sistemi ile bekleme yapmadan hemen veya en az bekleme süresi ile müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmanın yollarını arıyorlar.

Bizde kullanıcılara kolaylık olması için, Vodafone müşteri hizmetleri yetkilisine en kısa sürede nasıl bağlanabilirsiniz, hangi aşamalarda hangi tuşlamaları yapmanız gereklidir, araştırdık ve yazımız içeriğinde yapacağını işlemleri anlattık.

vodafone müşterine direkt bağlanma

vodafone müşteri hizmetlerine direkt bağlanma

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanmak

İlk olarak söylememiz gereken, Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanmak için hangi numarayı aramak isteyeceğiniz konusunda bilgi verelim. Eğer Vodafone müşterisi iseniz direkt olarak “542” numarasını çevirmeniz yeterlidir. Farklı bir operatör kullanıyorsanız “0542 542 00 00” numarası ile müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vodafone sesli yanıt sisteminde birçok işlem, müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmadan da yapılabilir. Örneğin fatura borcu sorgulama, tarife öğrenme ve değiştirme işlemler sesli yanıt sistemi ile yapılabilir. Ancak bazı durumlarda bu işlemleri müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanarak yapmak gerekebilir. İşte bu durumda kolaylıkla, beklemeden müşteri hizmetleri yetkilisine nasıl bağlanacaksınız onu anlatmaya başlayalım.

Vodafone Müşteri temsilcisine Direkt Bağlanma Yöntemi

İlk olarak Vodafone müşteri hizmetlerini arıyoruz ve kısa bir giriş konuşmasından sonra, ücretlendirmenin sinyal sesinden sonra başlayacağına dair bir ibare duyduktan sonra sisteme giriş yapmış oluyoruz.

Bu sırada menüleri ve hizmetleri sıralayan sesli yanıt sistemi ile baş başa kalıyoruz. aradığınız numara ile işlem yapmak için 1 (Bir) numarasını tuşlayın. Daha sonra menüde yer alan işlemleri sesli yanıt sistemi ile duymaya başlayacaksınız.

Bu aşamada tarife değişikliği işlemlerinin yapıldığı 3 (Üç) numarasını tuşlayın. Burada mevcut tarife bilgileriniz verilmektedir. Bu menüdeyken müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmak için 6 (Altı) numarasını tuşlayarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilirsiniz. Vodafone müşteri temsilcisine bağlanmak için anlatılan işlemleri yapmanız yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.