MobilShift

Vodafone Huawei HG 520c Kurulumu | Şifre değiştirme

22.08.2015
33
Vodafone Huawei HG 520c Kurulumu | Şifre değiştirme

Vodafone Huawei HG 520c modem kurulumu ve şifre değiştirme nasıl yapılır? Vodafone Huawei HG 520c marka modem için gerekli ayarlar ve modem kurulumu, kullanımı ve şifre değiştirme ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Vodafone Huawei HG 520c kurulum

Vodafone Huawei HG 520c modem kurulumu yapmak için modeminizin bilgisayar ile bağlantısını kablo ile yapınız, Bilgisayarınız donanımı bularak, sürücüsünü otomatik olarak yükleyecektir. “Bilgisayarım > Denetim masası > ağ bağlantıları” bölümünden ağ kurulumunuzu yapın ve kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak bağlantıyı kurunuz.

Vodafone Huawei HG 520c Kablosuz kurulum yapma

Eğer WiFi ile bağlanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler, Modeminizi fişe takarak açınız, bilgisayarınıza giriş yapınız ve bir internet tarayıcısı açarak, adres çubuğuna “http://192.168.0.1/” yazarak web ara yüzüne giriş yapınız.

Web arayüzüne giriş yapma

Giriş ekranında gelen oturum açma yerine kullanıcı adı ve şifrenizi yazınız, eğer ilk defa kurulum yapıyorsanız, yani daha önce değiştirmediyseniz, şifreniz fabrika ayarlarında varsayılan olarak kullanıcı adı ve şifresi de aynıdır. Bu alanlara varsayılan şifre olan  “admin” yazarak giriş yapınız. Tırnak işaretlerini yazmayın.

Web arayüzüne giriş yaptıktan sonra, Wan Ayarları bölümüne geliniz burada oturum açma bilgisi alanına Adsl veya operatörünüzün verdiği kullanıcı adı veya şifreyi yazınız. Daha sonra internet bağlantınızı test edebilirsiniz.

huawei-520-c-kurulum

Vodafone Huawei HG 520c şifre koyma/değiştirme işlemi

Vodafone Huawei HG 520c modelinde, kablosuz bağlantıya şifre koyarak, başkalarının internetinizi kullanmanızı engellemeniz gereklidir. Şifresiz ağlara başka kullanıcılar rahatlıkla girebilirler.

 Vodafone Huawei HG 520c için kablosuz şifre koymak için  solda bulunan ayarlar bölümünden “Kablosuz Lan” ayarlarına giriniz, gelen ekranda “Erişim Noktası” etkinleştir işaretli olmalıdır, yoksa bağlantınız kurulmaz.

Kablosuz bağlantı ayarlarında şifreleme türünü aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yapınız ve bir şifre belirleyiniz ve ayarları kaydediniz.

Bu ayarları yaptıktan sonra, bilgisayarınızdan kablosuz ağınızı bularak, bu şifreyi girerek bağlantınızı kurmuş olursunuz.

Vodafone Huawei HG 520c modelinde şifre değiştirme

Kablosuz bağlantı şifrenizi değiştirme için aynı ayar menüsüne gelerek, yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Burada belirlediğiniz şifre, kablosuz bağlantınızın şifresidir ve bağlanacağınız cihazlar, Bilgisayar, Mobil telefon/Tablet vb. Wifi erişimi alabilen tüm cihazları ilgilendiren bir şifredir, bu şifre olmadan cihazlar bağlanamazlar.

Erişim noktasına bağlanmak isteyen ve kapsama alanındaki cihazlar, sizin belirlediğiniz şifre ile giriş yapabilirler. Şifreyi bu bölümden değiştirdiğinizde, bağlantınızı yeniden yapılandırarak yeni şifreyi girmeniz gerekmektedir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.