MobilShift

Vodafone hg520c Modem Giriş ve Şifre Değiştirme

30.10.2017
157
Vodafone hg520c Modem Giriş ve Şifre Değiştirme
Vodafone hg520c Modem Giriş ve Şifre Değiştirme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda size Vodafone hg520c modelinin ayarları nasıl yapılır onu anlatacağız. Web ara yüzü kullanarak ve lokal IP üzerinden giriş yapma, Web ara yüzünden kablosuz ağ şifresi belirlenmesini ve nasıl değiştirilir konuları detaylı olarak anlatımda mevcuttur.
Vodafone hg520c modeli için varsayılan modem şifresi nedir, web ara yüzüne nasıl girilir ve şifre nasıl değiştirilir, resimli ve uygulamalı olarak anlatacağız.

Vodafone hg520c Web Arayüzü Girişi Nasıl Yapılır?

Öncelikle modeminizin lokal ip numarasını bilmeniz gereklidir, Vodafone hg520c modelinin lokal ip numarası 192.168.1.1 olarak belirlenmiştir. Bilgisayarınızda bir web tarayıcı açın ve adres satırına bu ip numarasını yazarak “Enter” tuşuna basın.

Vodafone hg520c Varsayılan Modem Şifresi Nedir?

Modem ara yüzüne giriş için, bu bölümde, web ara yüzü şifresi girmeni gerekmektedir. Vodafone hg520c modeli için varsayılan kullanıcı adı ve şifre admin olarak belirlenmiştir.
  • Kullanıcı adı : admin
  • Şifre :             admin
Verdiğimiz bilgiler, Web ara yüzünde, Wan ayarları bölümünde yer alır. “Oturum Açma Bilgisi” bölümünde yer alan ADSL kullanıcı adı ve şifre bölümüne girilir. Vodafone tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz gerekmektedir.

Vodafone hg520c Kablosuz Ağ Kurulumu

Vodafone hg520c Modem Kablosuz Ağ Şifresi Değiştirme için, ilk olarak kablosuz ağ yapılandırması yapmanız gerekmektedir.
Sol tarafta yer alan menüden “Kablosuz Lan” seçeneğine tıklayın ve “Erişim Noktası” Etkinleştir seçeneğini işaretleyin ve alt kısımdan kablosuz modeminize bir şifre belirleyerek işlemi kaydedin.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.