MobilShift

Vodafone Gizliye Kapatma Nasıl Yapılır

19.10.2017
106
Vodafone Gizliye Kapatma Nasıl Yapılır

Gizli veya özel numaradan arayanlar canınızı mı sıkıyor? Üzülmeyin bunun basit ve kolay bir yolu var, basit bir ayar yaparak Vodafone gizliye kapatma işlemini yaparak, bu kişilerin sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz.

Peki Vodafone gizliye kapatma nedir, nasıl Yapılır? Bunun için Vodafone abonesi olmanız gereklidir, diğer operatörlerde ise farklı yollar ile yapılabilir, bu yazıda sadece Vodafone gizliye kapatma işlemi anlatılacaktır.

Vodafone Gizliye Kapatma nedir?

Bir çok mobil operatör, kullanıcılarına gizli arama yapma seçeneği sunarlar ve bu durum yasal bir durumdur, ancak kimin aradığını öğrenmeniz ancak savcılık yolu ile yapılır. Bu durumda, en iyi yöntem hattınızı Vodafone gizliye kapatma işlemi uygulamaktır.

Vodafone Gizli Numara Nasıl Engellenir?

  • Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj yollamanız yeterlidir.
  • Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollamanız yeterlidir.

Vodafone Gizliye Kapatma Nasıl Yapılır?

Birden fazla yöntem ile gizliye kapatma işlemi gerçekleştirilebilir, bunlar ise şu şekildedir, kısa mesaj ile, Online self servis ile veya müşteri hizmetlerini arayarak Vodafone Gizliye Kapatma işlemi yapılabilir.

Telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek, GIZLI AC yazın ve 7046 numaralı telefona mesaj gönderiniz, artık telefonunuz gizli ve özel numaralar tarafından aranmayacaktır. Yapacağınız işlem sadece bu kadar. Vodafone hattınızı gizli aramalara kapatmış oldunuz.

Ancak burada bazı istisnalar söz konusu, yani sizi arayanlar, eski tip bir analog santralden arıyorlar ise, bu servis çalışmamaktadır, sadece sayısal santraller üzerinden gelen çağrılar engellenir. Ayrıca Yurtdışından yapılan aramalarda da Gizliye kapat servisi çalışmaz.

Eğer Vodafone hattınızı gizliye kapatma işleminden vazgeçmek isterseniz, bu durumda ise GIZLI KAPAT yazın ve 7046 numarasına mesaj gönderiniz. Bu durumda hattınız gelen her çağrıyı almaya başlayacaktır.

Vodafone müşteri temsilcisine direkt nasıl bağlanabilirim?

Kaydet

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.