MobilShift

Vodafone Gizli Numara Kapatma

11.09.2017
187
Vodafone Gizli Numara Kapatma

Vodafone gizli numara engelleme işlemi; Sms, “Vodafone Yanımda” veya sesli yanıt sistemi ile yapılmaktadır. Bu seçeneklerden uygun olanı seçebilirsiniz. Bunların nasıl yapılacağı yazımızda mevcuttur. Özel arama yapanları kapatarak engelleyebilirsiniz. Dilerseniz bu servisi aktif ederek tekrar açmanız da mümkün.

Vodafone kullanıcıları için, gizli bir numaradan aranma nasıl kapatılır? Gizli numaradan artık aranmak istemiyor musunuz? Bu işlem için birden fazla yol vardır, bunları yazımızda bulabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Kapatma Servisi

Bu servis ücretsiz bir servistir ve servis aktif olduğunda özel ya da gizli numaradan gelen çağrılar engellenir ve size ulaşamaz. Bu durum sizi özel numaradan rahatsız edenlerden kurtulmanın iyi bir yoludur. Bunun için Vodafone Gizli Numaraya kapalı servisini kullanabilirsiniz.

Vodafone özel numara kapatma nasıl yapılır?

Oldukça kolay ve basit bir şekilde gizli numara kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone özel numara kapatma için, bir kaç seçenek bulunur bunlar, Online Self Servis, Sesli Yanıt Servisi veya Sms ile yapılmaktadır.

Sms İle Vodafone gizli numara kapatma işlemi

  • Gizli numaradan aranmayı engellemek için GIZLI AC yazarak 7046‘ya mesaj yollamanız yeterlidir.
  • Gizli numaradan aranmayı aktif hale getirmek için GIZLI KAPAT yazarak 7046‘ya mesaj yollamanız yeterlidir.

Bu durumda servis aktif olduğunda, yani GIZLI AC mesajı yolladığınızda, gizli numaralar sizi arayamaz, servisi kapattığınız da özel ve gizli numaralar sizi arayabilirler. Ancak belirtmek isteriz ki Analog santrallarden, PBX’lerden ve yurtdışından gelen gizli aramalar engellenemez, yani servis aktif iken hala gizliden aranıyorsanız, muhtemelen, gelen çağrılar bu servislerden gelmektedir.

Vodafone Arayanın Kimliğini Öğrenme

Arayanın Kimliği Nasıl Öğrenilir

vodafone özel numara kapatma

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.