MobilShift

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir

04.01.2022
156
Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir

Vodafone kullananlar, arama geçmişinizi online self servis üzerinden kolayca görebilirsiniz. Daha önceden aradığınız numaralar kayıt altına alınır ve geçmişe dönük listeleyebilirsiniz.

Vodafone aboneleri için sunulan bir hizmettir. Arama yaptığınız numaralar sistem üzerinde kaydedilir, bu numaraları daha sonra görmek isterseniz, sistemden görmeniz mümkün olur.

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Sorgulanır?

Yasal sebeplerden dolayı mobil operatörler arama kayıtlarını 6 ay geriye dönük olarak saklamak zorundadırlar. Ayrıca sakladıkları bu kayıtları istedikleri zaman müşterilerine göstermek zorundadırlar.

Dileyen Vodafone kullanıcıları diledikleri zaman geçmişe dönük arama kayıtlarının dökümlerini alabilirler. Vodafone aboneleri geçmişe dönük olarak arama kayıtlarını görebilmek için bir kaç yöntem deneyebilirler.

Vodafone bayisinden, müşteri hizmetleri yetkilisinden bu kayıtları temin edebilirler. Ancak daha pratik ve kolay bir yöntem olan Online Self Servis üzerinden de bu kayıtlara ulaşabilirler. Bizlerde bu yazıda size bunun nasıl yapıldığı konusunda yardımcı olması için bir yazı hazırladık.

Vodafone Geçmişe Dönük Arama Kayıtları

Başlamadan önce hemen belirtelim Vodafone arama kayıtları için Vodafone Faturalı bir hat sahibi olmanız gerekmektedir. Faturasız hat sahipleri sadece 1 ay geriye dönük olarak işlem gerçekleştirebilirler. Bu işlem ücretsizdir. 

Bu işlem Vodafone Self Servis üzerinden yapılabilmektedir. Dilerseniz Web üzerinden dilerseniz “Vodafone Yanımda” uygulamasını cep telefonunuza indirerek yapabilirsiniz.

Vodafone yanımda hesabınıza giriş yapınız. Giriş için Kullanıcı adı kısmına telefon numaranızı yazdıktan sonra şifrenizi yazın. Vodafone Yanımda şifrenizi hatırlamıyorsanız S yazıp 7000’e ücretsiz SMS göndererek alabilirsiniz.

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, sağ üstte bulunan yatay üç çizgiye dokunun.
  • Açılan Menüden “Tarifem ve kullanımlarım” dokunun.
  • Açılan Menüden  “Faturalarım” a dokunun.

 

 

Burada geçmişe dönük olarak yer alan son 6 aya ait faturaları görüntülemiş olacaksınız. Şimdi  “Detay” yazan seçeneğe dokunun ardından “Kullanım Detayı” seçeneğine dokunun.

Bu kısımda sistem bir güvenlik doğrulaması yapacaktır. “Güvenlik Kodu Gönder” butonuna dokunun.  Telefonunuza gelen güvenlik SMS’indeki karakterleri ilgili alana girin.

Yapmanız gereken işlemler sadece bu kadar artık, son 6 aya kadar olan faturalarımızın tüm detay bilgilerine ulaşmış olduk. Raporunuz hazırlandıktan sonra ekrana gelecektir. Bu raporda, Tarih, Arama Türü, Saati, Süresi ve Ücret bilgileriniz detaylı bir şekilde görüntülenecektir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.