MobilShift

Vnc nedir nasıl kurulur

13.07.2014
46
Vnc nedir nasıl kurulur

Vnc nedir nasıl kurulur

VNC (Virtual Network Computing) Türkçesi Sanal bir ağ üzerindeki bilgisayarlar yada cihazlardaki uygulamaları Grafik olarak yani görerek bağlanmak suretiyle yönetmemizi sağlayan bir hizmettir diyebiliriz. Şuanda RealVnc firması tarafından verilen bir himettir. Ücretli ve ücretsiz sürümlerinin kabiliyetleri değişmektedir. Şimdi ise kısaca Vnc nasıl kullanılır anlatmaya çalışacağım.

Aşağıdaki resme tıklayarak Vnc uygulamasını işletim sisteminize uygun olanı indirin. Görüldüğü gibi ücretli ve ücretsiz sürümlerin özellikleri farklıdır tercihizinizi buna göre yapınız.

vnc-download

Vnc programını indirdikten sonra kurulum işlemini yönergeleri takip ederek yapınız. Kurulum sonunda ise bir key almak üzere kendi sitesine yönlendirecek.

vnc-lisans-key-almak

Vnc Programını indirdikten sonra sizi bir Key almak üzere kendi sitesine yönlendirecek buradan küçük bir kayıt formu doldurarak keyinizi alabileceksiniz.

vnc-nedir-nasıl-kurulur

Görüldüğü gibi kayıt formu ekrana geldi formu doldurduktan sonra keyinizi almış olacaksınız. Bu key olmadan işleme devamedemezsiniz.

vnc-lisans-alma-sayfası

Gördüğünüz gibi VNC için keyimizi aldık. şimdi bu keyi kurulum ekranındaki alana girmemiz gerekiyor. Vnc keyimizi girdikten sonra kurulum işlemi bitmiş olacak.

vnc-anahtarı

Vnc keyimizi girdik ve kurulum işlemini tamamladık.

vnc-key-girişi

Vnc programı ile ilgili bilgiler ve bağlantı ayarları ekrana gelmektedir. Görüldüğü gibi ekrana bir ip numarası geldi işte bu ip numarası ile başka cihazlardan serverımıza bağlanarak cihazlarımızdaki uygulamaları yönetebileceğiz. Vnc server kurulumu yapmış olduk ancak giriş için Vnc Viewer programını veya eklentilerini kullanmamız gerekmektedir.

vnc-server-hazır

Vnc Viewer için Chrome eklentisi vardır bu eklenti ile tüm cihazlardan  giriş yaparak cihazınız üzerindeki uygulamaları yönetebilirsiniz.

chrome-vnc-uygulama-eklenti

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.