MobilShift

Üzerinize Mobil telefon hattı varmı sorgulama

08.04.2015
120
Üzerinize Mobil telefon hattı varmı sorgulama

Üzerinize/ Adınıza kayıtlı mobil hatların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz, dilerseniz öğrenebilirsiniz. Türkiye’de faaliyet gösteren üç mobil operatörde kayıtlı olan hatlarınızı E-Devlet üzerinden sorgulayarak öğrenmeniz mümkündür. İsteğiniz dışında adınıza mobil bir hat alınmış mı öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Bunun için e-devlet sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Tüm operatörlerde kayıtlı hatlarınızın bir listesini buradan görebilirsiniz.

Kontrol ettiğiniz hatların adınıza kayıtlı olması bilginiz dışında ise hattınız farklı kişiler tarafından açılmış olacağından güvenliğiniz için tehdit oluşturacaktır, bu sebeple sıklıkla e-devlet üzerinden Mobil hat sorgulaması yapılması tavsiye edilmektedir.

Daha önce Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından verilen bu hizmet  Devlet hizmetlerine erişimin tek yerden yapılması ilkesi gereğince hizmete sokulmuş olan E-Devlet kapısı üzerinden verilmeye başlanmıştır.

E-Devlet Mobil hat sorgulama nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden mobil hat sorgulaması yapabilmek için sisteme giriş yapmanız gereklidir, e-devlet şifreniz yoksa herhangi bir Ptt şubesinden 4TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifresi ile şahsınıza ait birçok işlemi Türkiye.gov.tr üzerinden yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama linkini takip ederek ulaştığınız sayfada giriş yaptığınız kişiye ait mobil hatların bir listesi ve hangi operatör üzerinde kayıtlı olduğu ve mobil hat numarasını görebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.