MobilShift

Uydunet şifre değiştirme nasıl yapılır | Wifi Kablosuz

26.05.2016
228
Uydunet şifre değiştirme nasıl yapılır | Wifi Kablosuz

Uydunet yada Kablonet şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır, Wifi veya kablosuz ağ şifremi nasıl değiştirebilirim? Modem ip numarası nedir, varsayılan şifre ve kullanıcı adı nedir? Wi-Fi şifremi nasıl değiştirebilirim, tüm bu sorularınızın yanıtlarını çok kolay yapabileceksiniz. Uydunet modem şifre değiştirme resimli anlatımlı olarak anlatmaya çalışacağız.

kablonet veya Uydunet şifre değiştirme için ilk olarak bir web tarayıcınızdan 192.168.0.1 yazıyoruz ve modem iç ayarlarına giriyoruz, burada modem ayarlarına giriş için sizden bir kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Kullanıcı adı ve şifre ise varsayılan olarak şu şekildedir.

  • Kullanıcı adı (SSID) : admin
  • Şifre : password

girişte bu bilgileri yazın ve Giriş butonuna basarak modem iç ayarlarına girin. Bu arada modeminizin açık olduğundan emin olun. Kullanıcı adı belirlerken türkçe karakter kullanmayınız, şifre belirlerken ise en az 8 karakter harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirlemelisiniz.

Uydunet şifre değiştirme işlemi bu şekilde basit olarak yapılabilir, eğer modem ara yüzüne girişte bir problem yaşıyorsanız, modeminize hard reset atarak fabrika ayarlarına döndürebilir ve anlattığımız işlemleri uygulayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.