MobilShift

Uydunet modem giriş | İp ve Şifre

28.05.2016
146
Uydunet modem giriş | İp ve Şifre

Uydunet ya da kablonet hizmetlerinde modem şifresi nedir? Hangi İp üzerinden modeme bağlanarak şifremi değiştirebilirim? Uydunet şifresini nereden öğrenebilirim? Bu yazımızda sizlere Uydunet tarafından kullanılan modemlere ait ip giriş numaraları ve varsayılan modem şifreleri hakkında bilgilendirme yapmak istedik.

Uydunet Modem girişi nedir?

Uydunet tarafından kullanılan modemler, internete bağlanmak için sizin belirlediğiniz şifreler dışında, modem içine yani modem ayarlarına ulaşmak içinde şifrelenmiştir. Modem ayarlarından, ağ bağlantınıza dair bir çok atar ve işlemi de yapmanıza olanak sağlar, bilgisayar üzerinden, modeme bağlanarak bu ayarları da yapabilmeniz için bu şifreler gerekmektedir.

Uydunet Modeme bağlanma

Bir web tarayıcısı (Firefox, Chrome, Edge, Opera vb.) üzerinden, modeme ait bir lokal ip numarası girerek, kullanıcı adı ve şifre ile erişim sağlayacağınız alana modeme bağlanma işlemi denmektedir. Bu şekilde her modem için bir giriş şifresi belirlenmiştir. uydunet modem markanıza göre bazen bu şifreler değişebilmektedir, bu bahsettiklerimiz tamamen fabrika tarafından atanmış varsayılan şifreler olup, tüm modemlerde aynıdır. ancak dilerseniz bu şifreleri de değiştirmeniz mümkündür.

Uydunet Modem İp Numaraları

Uydunet tarafından genellikle, Netmaster modemleri kullanmaktadır. Netmaster modemler için varsayılan modem İp numarası ise http://192.168.0.1/ olarak belirlenmiştir. Bilgisayarınızda tarayıcı adres çubuğuna bu ip numarasını yazarak modem ara yüzüne ulaşabilirsiniz.

 Uydunet Modem Netmaster modem giriş bilgileri

Uydunet tarafından kullanılan modemlere giriş için istenilen şifreler fabrika tarafından belirlenmiştir, eğer siz herhangi bir değişiklik yapmadıysanız, giriş bilgileri şu şekildedir.

  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: password

bu bilgiler ile Netmaster modeme bağlanarak gerekli ayarları yapabilirsiniz. Burada verilen şifreler modeme giriş için kullanılan şifredir ve ağ bağlantı şifreniz değildir, internete bağlanmak için gerekli olan WiFi şifreniz, modeme giriş yaptıktan sonra, ayarlar bölümünden değiştirilebilmektedir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.