MobilShift

Uydudan adres bulma | Yer Tespiti

27.07.2015
92
Uydudan adres bulma | Yer Tespiti

Uydu görüntüsünden yer tespiti ve adres bulmak mümkün mü? Uydu görüntüsünden bir yerin adresi nasıl bulunur? Uydudan adres öğrenmek istiyorsanız bunu Google Maps hizmetini kullanarak yapabilirsiniz.

Bir yerin adresini nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorsanız, yazımızı okuyarak dilediğiniz bir yerin adres bilgisine ulaşabilirsiniz.

Uydu görüntüsü üzerinden, adres ve koordinat bilgisi nasıl alınır, hem basit hem de etkili bir şekilde anlatılacaktır. Kullanacağınız hizmet ile uydu görüntüsü üzerinde, istediğiniz bir yerin adresine ve koordinat bilgisine hemen ulaşabileceksiniz.

Google Maps ile Adres Tespiti Nasıl Yapılır?

Google Earth ve Maps, Türkiye’de ve dünyada birçok yerel işletme ile çalışır ve bu yerlere ait bilgileri yasal ve doğru olarak toplar. Google topladığı bu konumsal verileri, Google Earth ve Maps hizmetlerinde kullanır.

Google ayrıca, bu verileri, API denilen hizmeti kullananlara farklı uygulamalarda kullanması için sunar. Bu sebeple Google Uydu görüntüsü üzerinde birçok veriye ulaşabiliriz.

Şimdi uydu görüntüsü üzerinden bildiğiniz bir yerin adres bilgisine ulaşmak için “Google Maps” hizmetine gidin. Harita üzerine adres bilgisine ulaşmak istediğiniz yere tıklayın.

Harita veya Uydudan Adres bulma

Bir Google uydu görüntüsünden, adres bulmak bu sebeple mümkündür. Google Maps altyapısı üzerinden, ayrıca koordinat bilgisini de bulabiliriz. Dünya üzerinde neresi olursa olsun, adresini bulmak istediğiniz bir yerin adres tespitini, buradan yapabilirsiniz.

Sol alt köşede bulunan, araç çubuğundan uydu görüntüleri veya sokak haritalarını altlık olarak değiştirebilirsiniz. Google Maps üzerinde yer alan işletmelere ulaşabilirsiniz.

İşletmeler Google Maps’e kayıt olarak yer alabilirler. Eğer aradığınız bir işletme ise, buradan işletmenin unvan, şirket bilgisi, telefon numarası ve web sitesi gibi verilere ulaşabilirsiniz.

google maps görüntülerinden adres bulabilirsiniz.

Google/Maps adresini ziyaret ediniz ve karşınıza çıkan haritada Arama çubuğuna bir yerleşim, İl, İlçe, Sokak yada bilinen bir mevkii ismi yazarak aratınız.

Dilerseniz haritaya zoom yaparak konumu bulabilirsiniz, ancak bu daha hızlı olduğu için tercih edilmektedir.

Haritaya yaklaşarak adres ve Posta kodunu veya koordinatını bulmak istediğiniz binaya harita üzerine tıklayınız. Hemen sol üstte, tıkladığınız yere ait, adres, posta kodu ve koordinat bilgisi gelecektir.

Google Maps Koordinat Nasıl Bulunur?

Google Maps üzerinden “koordinat” bilgisi almak çok kolaydır. Harita üzerinden koordinatını almak istediğiniz bir yere tıklayınız. sayfanın altında koordinat bilgisi görüntülenecektir.

Burada gösterilen koordinat bilgisi “Coğrafi koordinat” bilgisi verilir. Ondalıklı olarak dilediğiniz bir yerin koordinatlarına bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Uydudan Adres ve yer tespiti için Google Maps için tıklayınız

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.