MobilShift

Upcall nedir & Turkcell & Ne işe yarar

26.04.2017
274
Upcall nedir & Turkcell & Ne işe yarar

Turkcell Upcall nedir?

Turkcell tarafından hizmete sokulnmuş, arayan kimliğini öğrenmenize yarayan bir hizmettir. Turkcell Upcall ile telefon rehberinizde kayıtlı olmasa da, arayan kişinin kimliğini öğrenmenize imkan verir. Turkcell Upcall uygulaması yalnızca Turkcell müşterilerine özel bir uygulamadır, Turkcell Upcall ile sizi arayan bir kişinin, sizin rehberinizde kayıtlı olmasa da, Turkcell rehberde kayıtlı ise, arayanın kimliği size ekranda gözükür. Bu şekilde arayanın kim olduğunu öğrenmiş olursunuz.

Turkcell Upcall Nasıl Kullanılır?

Turkcell Upcall hizmetini kullanmak için, resmi uygulamayı mobil telefonunuza indirmeniz gerekmektedir, bu uygulamayı sadece Turkcell aboneleri kullanabilirler. Turkcell Upcall uygulamasını indirdikten sonra bir ayar yapmanıza gerek kalmaz, arayan kişinin kimliği ekranda görünür olacaktır, rehberinizde kayıtlı bir numara değilse bile eğer Turkcell rehberde kayıtlı bir numara ise, bu isim size görünür.

turkcell upcall nedir

Ayrıca diğer operatörlerden arayan kişiler içinde Rehberlik Himzetleri Servisi A.Ş’nin veritabanında kayıtlı olması durumunda arayan kişinin ismi telefon çalarken ekranda yazar. Eğer sizi arayan abone rehberde kayıtlı değilse, birbirlerini aradıkları profil isimlerini ekranda görebilirler.

Turkcell Upcall ile isimden numara yada numaradan isimde sorgulama imkanınız vardır, bu hizmet günde 5 sorgulama ile sınırlandırılmıştır. Buna göre her gün en fazla 5 sorgu yapmanıza olanak tanınmaktadır. Bunun dışında Turkcell Upcall uygulamasından ve hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

apple store logo google Play logo

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.