MobilShift

Twitter Lite Nedir | Ne işe Yarar

22.11.2018
39
Twitter Lite Nedir | Ne işe Yarar

Twitter Lite Nedir, Ne İşe Yarar? Bir çok uygulamada olduğu gibi Twitter mobil uygulamasının da bir Lite sürümü bulunmaktadır. Twitter Lite sürümü, diğer uygulamalarda olduğu gibi hafif sürüm anlamında kullanılan bir tabirdir.

Lite sürümleri, daha az yer kaplayan ve daha minimal gereksinimlerle uygulamayı kullanmanıza yarayan sürümüdür. Bir uygulamasının Lite sürümüne rastladığınızda, bu sürümün daha az internet kaynakları ve sistem gereksinimleri ile hizmeti kullanabileceğiniz anlamına geldiğini anlayabilirsiniz.

Twitter Lite Özellikleri Nelerdir?

Özellikle düşük kapasitede bir mobil cihaza sahipseniz, internet bağlantınız yeterince iyi değilse ve mobil veri kaynağınız kısıtlı ise Twitter Lite uygulamasını kullanabilirsiniz, hem orijinal uygulamaya göre daha az yer kaplar hemde hızlı kurulur ve düşük hızlarda çalışabilir. Şimdi gelelim Twitter Lite özelliklerine, tüm bu işlevlerine rağmen Twitter Lite, ile Twitter’da her şeyi yapabilecek miyim?

Twitter Lite 2G ve 3G gibi daha düşük internet bağlantı hızlarında çalışabilir, veri kullanımını minimum düzeyde tutarak veri tasarrufu sağlar, ancak burada Twitter üzerindeki resim ve videoları görmek istediğinde veri tasarrufu modunu açarak yapabilirsin, bunun dışındaki içerikler genelde Text verisi olduğundan veri tasarrufu modu olmadan da çalışabilir.

Bunun dışında Twitter Lite sadece 3 Mb dosya yükleme boyutuyla oldukça az yer kaplar ve telefonunuza herhangi bir yük bindirmez, bu sebeple depolama konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılarda tercih edebilirler.

twitter lite nedir

Tüm bu özelliklerine rağmen bir Twitter uygulamasında yapabileceğin herşeyi,  Twitter Lite ile de yapabilirsin, zaman akışı ile beğendiğin ve takip ettiğin hesaplardan içerikleri alabilirsin. Tweet atabilir veya paylaşabilirsin, yanıtlayabilirsin. Arkadaşların veya takip ettiğin kişiler ile özel sohbet edebilirsin.

Twitter Lite ile Profil düzenlemeni yapabilirsin, fotoğraf, açıklama ve konum bilgilerini düzenleyebilir veya değiştirebilirsin. Tweet, Retweet, yanıtlar ve beğenilerini gözden geçirebilir, dilersen düzenleyebilir veya silebilirsin.

Twitter Lite ile dilersen hesabını özel yapabilirsin, bu durumda sadece seni takip edenler Tweetlerini görebilir, bu şekilde insanların seni takip etmesini sağlayabilirsin. Twitter Lite ile her türlü bildirimi anında alabilirsin, seni yeni birisi takip etmeye bağladığında bildirim alabilirsin, Tweetlerin beğenildiğinde ya da Retweet olursa bundan haberin olacaktır.

Twitter Lite Uygulamasını İndirme

Kısaca Twitter Lite ile Twitter uygulamasında yapılabilecek herşeyi daha az internet kullanarak ve daha az kapasite bir telefonda yapabilirsin. Twitter Lite resmi Twitter uygulamasıdır, şu an için Android  platformlarında çalışan sürümü bulunur.

Twitter Lite uygulamasını resmi olarak aşağıdaki bağlantıları kullanarak mobil cihazına indirebilirsin. Twitter Lite, şu an için Android 5.0 ve cihazlarla uyumludur.

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.