MobilShift

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme

27.12.2021
60
Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitter hesabınızda bir sebeple kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsunuz nasıl yapacaksınız tam olarak bilemediniz. Gelin şimdi Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır detaylı olarak anlatalım.

Twitter, kaydolduktan sonra kullanıcı adınızı değiştirmeye izin verir. Yani kullanmış olduğunuz bir kullanıcı adınızı, sonradan değiştirmeniz mümkündür ve dilediğiniz zaman Twitter kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için Twitter hesabınıza giriş yapmış olmalı ve herhangi bir kısıtlamanızın olmaması gerekir.

Şimdi adım adım Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemine geçelim ve beraber yapalım. Twitter için bu işlemi mobil telefondan gerçekleştireceğiz. Dilerseniz siz Web üzerinden de yapabilirsiniz.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi

Mobil telefondan Twitter uygulamasını açalım. ve Twitter hesabımıza giriş yapalım ve sol üstteki Profil Logosuna dokunarak Twitter profilimizi görüntüleyelim.

twitter kullanıcı adı değiştirme

Twitter ayarlarına gelerek “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine dokunun. 

Burada “Hesabın” seçeneğine dokunun.

twitter kullanıcı adı değiştirme

 

“Hesap Bilgileri” seçeneğine dokunun.

twitter kullanıcı adı değiştirme

“Kullanıcı adı” seçeneğine dokunun.

twitter kullanıcı adı değiştirme

“Kullanıcı adını değiştir” ayar kutusu açılacaktır. 

twitter kullanıcı adı değiştirme

Twitter kullanıcı adınızı değiştirmek için gerekli alana geldiniz. Şimdi bu bölümde mevcut (kullandığınız) kullanıcı adınız ve hemen altında da yeni kullanıcı adı değiştirme alanı bulunur.

Yeni kullanıcı adı kısmına almak istediğiniz Twitter kullanıcı adınızı girerek “bitti” butonuna dokunun. Seçtiğiniz yeni kullanıcı adı eğer kullanılmıyorsa devreye alınacaktır ve Twitter kullanıcı adınız değişmiş olacaktır.

Twitter kullanıcı adı değiştirme işleminde dikkat etmeniz gereken nokta, seçeceğiniz yeni kullanıcı adınız benzersiz olmalıdır ve başka birisi tarafından alınmış olmaması gereklidir. 

Aksi taktirde sistem sizi uyaracak ve yeni bir kullanıcı adı seçmenizi isteyecektir. Bu şekilde Twitter’da kullanıcı adınızı mobil cihaz üzerinden yapmış oldunuz.

Videolu Anlatım İçin Youtube Sayfamızı Ziyaret edin.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.