MobilShift

Twitter hesap silme

19.05.2016
38
Twitter hesap silme

Twitter hesap nasıl silinir, Twitter hesabınızı kapatmak için yapmanız gerekenler, Twitter mobil ve web üzerinden hesap kapatma ve silme veya dondurma işlemi nasıl yapılır? Twitter’da hesap kapatma ve silme resimli anlatım ile nasıl yapılır yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Twitter hesabınızı silmeden önce devre dışı bırakma işlemi yapılmaktadır, bu işlemden 30 gün sonra hesabınız tamamen kapatılacaktır, eğer bu süreden önce hesabınıza erişim sağlarsanız, yani Twitter hesabına giriş yaparsanız, tüm işlemler iptal edilecektir ve hesabız tekrar devreye alınacaktır.

Twitter hesap silme işlemi

Öncelikle söyleyelim Twitter mobil uygulamalarından hesap kapatma işlemi yapılmamaktadır, sadece web üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Twitter hesap silme için aşağıdaki yazılan yönergeleri uygulayınız ve hesabınızı kapatınız.

Twitter.com adresine web tarayıcısından erişiniz ve hesabınıza giriş sağlayınız, Twitter hesabınızı silebilmek için hesabınıza erişim sağlıyor olmalısınız, şifre veya kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız, hesabınızı silebilmek için ilk olarak şifrenizi yeniden almanız gerekmektedir.

Twitter hesap silme için, Twitter hesabınıza girdiğinizde sağ üstte bulunan hesap resminize tıklayarak açılır menüden “Ayarlar” alt menüsüne tıklayaraj ayarlara girin.

twitter-hesap-silme-1

Twitter hesap ayarları bölümünde, sayfanın en altında yer alan “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

twitter-hesap-silme-2

Twitter hesabınızı silme işleminin bu adımında, size hesabınızı kapatmanız durumunda olabilecekler hakkında bir kaç uyarı ve bilgilendirme yapılacaktır. Bu bölümde yazılanları okuyarak kişiyi devredışı bırak butonuna basarak işleme devam ediniz.

twitter-hesap-silme-3

Twitter hesap silme işleminde son olarak hesap şifrenizin tekrar girilmesi istenecektir, mevcut, kullandığınız şifrenizi buraya girin ve “Hesabı devre dışı bırak” butonuna basarak işlemi sonlandırınız.

twitter-hesap-silme-4

Twitter hesap devre dışı bırakma, dondurma veya silme olarak adlandırılmış olan bu işlem tamamlanmış olacaktır, hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için, 30 gün süreyle hesabınıza giriş yapmamanız gerekmektedir. Bu süre sonunda hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Twitter Hesap silme linki

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.